• CHIP&PIN

  Güvenli alışveriş için işlemlerinizi mutlaka şifre ile yapın!

Daha güvenli ve hızlı alışveriş için şifre (PIN) almadığınız kartınız kalmasın! Kredi kartı şifrenizi ilk defa alacaksanız, unuttuysanız ya da değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki kanalları kullanarak kredi kartı şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Belirlediğiniz şifreniz ilk alışverişiniz veya Garanti BBVA ATM işleminizde kartınıza yüklenecektir. Sonraki  işlemlerinizde ise şifreniz size sorulacaktır.

Şifre almanıza gerek olmayan durumlar;

 • Garanti BBVA'dan bir kredi kartı yada Paracard kullanıyorsanız, yeni kartınızı şifresi, en son işlem yaptığınız kartın şifresi ile aynı tanımlanmıştır.
 • Kullanmakta olduğunuz kredi kartınız aynı kart numarası ile yenilendiyse, mevcut şifrenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Şifre almanız gereken durumlar;

 • Garanti BBVA'dan ilk kez kredi kartı alıyorsanız, şifrenizi daha önceden belirlemeseydiniz ya da kart numaranız değiştiyse yeni bir şifre belirlemelisiniz. Şifreniz ilk işleminizde kartınıza yüklenecektir.

Ek kartlar için şifre almanıza gerek olmayan durumlar;

 • Ek kart sahibinin daha önceden Garanti BBVA'ya ait bir kartı bulunuyorsa, ek kart sahibinin kartının şifresi ile eşleşir.

Ek kartlar için şifre almanız gereken durumlar;

 • Ek kart sahibinin daha önceden Garanti BBVA'ya ait bir kartı bulunmuyorsa, yeni bir şifre belirlemelisiniz. Şifre ek kart ile yapılacak ilk işlemde karta yüklenecektir.
 • Bonusflaş

  BonusFlaş

  BonusFlaş'ı indirip "Yeni Kart Şifresi Al" kısmına tıklayarak kart şifrenizi kolayca alabilirsiniz.

 • SMS

  SMS

  SIFRE yazıp, kartınızın son 6 hanesini, Anne kızlık soyadınızın ilk 2 harfini ve kartınızın güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakıp 3340'a göndererek alabilirsiniz.

 • Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi

  Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi

  Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333'ü aradığınızda
  "Kart şifresi almak istiyorum"
  diyerek alabilirsiniz.

 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı

  Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'ndan

  Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'na giriş yapın; önce kartlar sekmesine, sonra kart şifre işlemlerine tıklayarak alabilirsiniz.

BonusFlaş: Daha Fazlası -> Kart Şifre Belirleme adımlarını seçerek istediğiniz kredi kartınızın şifresini belirleyebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı: Kart -> Kart Şifre İşlemi -> Kart veya Kartlarınızı seçip devam tuşuna basarak seçtiğiniz kart veya kartların şifresini belirleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil: Hesap ve Kart -> Kartlar -> Seçeceğiniz Kredi Kartınız -> Kart Ayarları -> Kart Şifre İşlemleri adımından seçtiğiniz kart için şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Çağrı Merkezi: 444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi'ni aradıktan sonra "Kart şifresi alacağım" diyerek kart şifre alma adımına geçebilirsiniz. Kredi kartı şifrenizi belirlemek için Kart Numarası -> Kart Son Kullanma Tarihi -> CVV (kredi kartının arka yüzündeki son 3 hane) -> Cep Telefonu Numarası girildikten sonra telefonunuza gelen SMS ile doğrulama işlemini tamamlayarak kredi kartı şifrenizi belirleyebilirsiniz.

SMS: SIFRE yazıp, kartınızın son 6 hanesi, anne kızlık soyadının ilk 2 harfini, kartınızın arkasındaki güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakıp 3340'a göndererek şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Garanti BBVA ATM'leri: Kredi kartı şifrenizi ilk defa alacaksanız, Garanti BBVA ATM'lerinde iki farklı yöntemden birini tercih edebilirsiniz.

SMS ile şifre belirleme: Bankamıza kayıtlı cep telefonu numaranızı girdikten sonra cep telefonunuza SMS ile gelen 6 haneli şifreyi giriniz. Bu adımdan sonra kart şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Şifrematik ile şifre belirleme: Şifrematik veya Cep Şifrematik ile ürettiğiniz 6 haneli şifreyi girdikten sonra kart şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Şube: Şube çalışanı tarafından kimlik kontrolü ve telefon numarası seçimi gerçekleştirildikten sonra PIN oluşturduğunuza dair onay vermeniz durumunda, şifreniz SMS ile size gönderilir.

Kredi kartı şifrenizi belirledikten sonra henüz şifresini belirmediğiniz kartlarınız bulunuyorsa, bu kartlarınızın şifresini, şifresini almış olduğunuz kartınız ile 444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi'nden veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'ndan eşitleyebilirsiniz.

Şifre (PIN) nedir?

Şifre (PIN), sizin alışverişteki kimlik numaranızdır. 4 rakamdan oluşan bu şifre (PIN) sayesinde kartınızın gerçek sahibi olduğunuzu ispatlıyorsunuz. Ödemenizi şifrenizi (PIN) tuşlayarak onaylıyorsunuz. Alışverişlerde kullanacağınız şifre (PIN), Garanti BBVA ATM’lerinde işlem yaparken kullandığınız şifre ile aynıdır.

Chip (Çip) nedir?

Kredi kartınızın üzerinde bulunan ve kişisel bilgilerinizi manyetik şeritten daha da güvenli taşıyan bir ortamdır. Kart sahteciliğini ve dolandırıcılığını neredeyse imkansız hale getirir.

Chip&PIN ile alışverişler neden daha güvenli?

Kredi kartınızla yaptığınız işlemlerin güvenli olması için 2 ana unsur mevcuttur: Birincisi kartın gerçek olması, ikincisi kartı kullanan kişinin kartın gerçek sahibi olması. Çip ilk şartı, şifre (PIN) ise ikincisini sağlar. Yani çip sahte kart basımını, şifre (PIN) de kayıp ve çalıntı kart kullanımını önler.

Şifremi (PIN) nasıl öğreneceğim?

Aşağıdaki kanallardan asıl ve ek kredi kartlarınız için hemen şifre oluşturabilirsiniz:

444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi'ni aradığınızda "Kart şifresi almak istiyorum" diyerek, veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'ndan ek kartlarınız için hemen şifre oluşturabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı "Kart İşlemleri" / "Şifre İşlemleri" adımından,

SMS yoluyla: SIFRE yazıp, kartın son 6 hanesi, anne kızlık soyadının ilk 2 harfi, kartınızın arkasındaki güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakıp 3340'a göndererek şifrenizi (PIN) belirleyebilirsiniz.

Eğer şifrenizi unutursanız veya bilmiyorsanız 444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi'nden veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'ndan yeni şifre belirleyebilir, birden fazla kartınız var ve bunlardan bir kısmı için şifrenizi biliyorsanız 444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi'nden veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı'ndan "Şifre Eşitleme" adımından mevcut şifrenizi diğer kartlarınız içinde de tanımlayabilirsiniz.

Ek kartım için nasıl şifre alabilirim?

444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden "Ek kartım için şifre almak istiyorum" diyerek oluşturabilirsiniz. Dilerseniz 444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan "Şifre Eşitleme" adımından mevcut kart şifrenizi ek kartınız için de tanımlayabilirsiniz.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Mevcut şifrenizi kullanabileceğiniz gibi şifrenizi 444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni aradığınızda "Kart şifremi değiştirmek istiyorum" diyerek, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı veya Garanti BBVA ATM’lerinden değiştirebilirsiniz.

Şifremi yanlış girersem ne yapmalıyım?

Alışveriş sırasında şifrenizi yanlış girerseniz, "Temizle" / "Clear" tuşuna basın ve şifrenizi (PIN) tekrar girin. Eğer şifrenizi (PIN) 3 kez üst üste yanlış girerseniz, kartın şifresi kullanıma kapatılacaktır. Kartınızın blokesini kaldırmak için 444 0 333 / 0850 222 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni aradığınızda "Kart şifresi almak istiyorum" demelisiniz.

Şifremi (PIN) seçmek ve hatırlamak için ne yapmalıyım?

Şifrenizi (PIN), sizin için hatırlaması kolay, diğer insanlar için tahmin edilmesi zor rakamlardan seçiniz. Şifrenizin (PIN) telefon numaranızın bir kısmı, doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir olmamasına dikkat ediniz.

X
Güncel olmayan bir erişim sistemi kullanmaktasınız.

Web sitemizi daha güvenli bir şekilde görüntülemek için işletim sisteminizi veya tarayıcı sürümünü güncellemenizi öneririz.