• SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Finansal Çözümler

1.1. Nakit Avans Nedir?

Nakit avans, Garanti kredi kartlarınız ile acil nakit para ihtiyacınızı kolayca giderebilmek için çekebildiğiniz bir üründür.

Nakit Avans Kullanabileceğiniz kanallar:

 • BonusFlaş
 • Garanti Paramatik
 • Diğer banka ATM'leri
 • Garanti İnternet
 • Garanti Cep

Nakit Avans faizi %2,02'dir. Nakit avans faiz tutarına %15 KKDF ve %5 BSMV uygulanmakta olup, bu oranlar faiz oranına dahil edilmemiştir.

Bankamızdan gerçekleştirilen yurt içi nakit çekim ücreti nakit çekilen tutarın %3,75'i+6 TL (min 6 TL), yurt içinde diğer bankalardan gerçekleştirilen nakit çekim ücreti nakit çekilen tutarın %3,75'i+8TL (min 8 TL) 'dir. Yurt dışında gerçekleştirilen nakit çekim ücreti nakit çekilen tutarın %3,75'i+3,60 USD (min 3,60 USD) veya %3,75'i+2,40 uro (min 2,40 uro)'dur.

Nakit avans işlemine son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmadığı takdirde anapara üzerinden günlük mevcut nakit faizi işler.

Erken Kapama ve Kısmi Kapama yapıldığında nakit avans işlem ücreti iptal edilmez. rken Kapama ve Kısmi Kapama yapılması halinde, kalan anapara üzerinden günlük mevcut nakit avans faizi işletilir. Kısmi Ödeme yapılması halinde, kalan tutar dönem içine nakit avans işlemi olarak yansıtılır ve işlem tarihinden itibaren nakit avans faizi işletilir. Nakit avans işleminin yapıldığı gün ilgili işleme istinaden rken Kapama ve Kısmi Ödeme yapılamaz.

Döviz ve USD ödeme tipli kartlarda nakit avans çekilmesi halinde mevcut ekspres limit işlemlerindeki gibi TL ekstre edilir.

Yasal düzenlemeler uyarınca bir takvim yılı içinde üç defa, son ödeme tarihinize kadar, dönem borcunuzun minimum ödenmesi gereken tutarın altında ödeme yapmanız halinde söz konusu kartınız, borcunuzun tamamının ödenmesine kadar nakit avans kullanımına ve limitiniz artış değerlendirmesine kapatılır; bu ödeme davranışını bir takvim yılı içerisinde art arda üç defa yapmanız halinde söz konusu kartınız, borcunuzun tamamının ödenmesine kadar kullanıma kapatılır.

Maksimum sınır ise Paramatik'lerde ve diğer banka ATM'lerinde kart başına 4000 TL tutarındadır. Garanti İnternet'de maksimum sınır nakit çekme limitiniz kadardır.

1.2. Kredi Kartımdan Nakit Avans Çekebilir miyim?

Kredi Kartınızdan nakit avans çekebilmek için aşağıdaki kanallarımızdan ilgili adımları takip edebilirsiniz.

BonusFlaş'ta

 • Bana Özel > Ayrıcalıklı teklifler > tüm tekliflerim alanına girerek eğer nakit avans limitiniz varsa teklifinizi burada görebilirsiniz.
 • Nakit kullan butonuna tıklayarak hesabınızı seçerek istediğiniz tutarda nakit kullanabilirsiniz.
 • "Kredi kartımla nakit avans çekmek istiyorum” dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek kredi kartınızdan nakit avans'ınızı kolayca kullanabilirsiniz.

Garanti İnternet'te

 • Kartlar > Kredi Kartlarım > Nakit avans adımından istediğiniz hesabınızı ve nakit avans tutarını seçerek Devam butonuna tıklayınız. Nakit avans limitinizin bulunması halinde seçtiğiniz kredi kartınızdan, istediğiniz hesaptan, istediğiniz tutarda nakit avans gönderilecektir.

Garanti Cep'te

 • Kartlar > Kart İşlemleri > Nakit avans adımından istediğiniz otomatik ödeme hesabınızı ve tutarını seçerek Devam butonuna tıklayınız. Nakit avans limitinizin bulunması halinde seçtiğiniz kredi kartınızdan, istediğiniz hesaptan, istediğiniz tutarda nakit avans gönderilecektir.

Garanti Bankası Şubeleri'ne kimliğiniz ile gelip, talebinizi iletip, istediğiniz ödeme hesabınızı ve tutarını seçerek kredi kartınıza otomatik ödeme tanımlayabilirsiniz.

1.3. Kredi Kartında İşlem Nasıl Taksitlendirilir?

Peşin ödemek zorunda kaldığınız, taksitle ödeyebilseydim dediğiniz peşin alışverişlerinizi hemen kredi kartınız ile taksitlendirebiliriz. Bunun için işlem anında size SMS geldiyse SMS ile hemen başvurabilir ya da işlemleriniz henüz ekstrelenmeden, Garanti Şubeleri'nden veya BonusFlaş uygulamasını indirerek de kredi kartı işleminizi taksitlendirmek için başvurabilirsiniz. Ayrıca, Garanti internet şubesi kredi kartları adımının altından, işlem taksitlendir özelliğinden yararlanabilirsiniz. Peşin alışverişleriniz için aylık %2,02 faiz oranı ile 3,5,6 8 aya kadar taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. (KKDF ve BSMV hariçtir.) Ayrıca, beyaz eşya ve mobilya ile eğitim ve öğrenim sektörlerinde kredi kartınızla diğer taksit seçeneklerine ek olarak 11 taksit seçeneğinden de yararlanılmaktadır. Yasal düzenlemeler gereği telekomünikasyon, yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında taksitlendirme yapılmamaktadır. Kuyum sektöründe ise, en fazla 4 aya kadar taksitlendirme yapılabilmektedir.

2.Bonus Sahibi Olmak İçin

2.1. Kredi Kartı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı bir ödeme aracıdır. Kredilendirme imkanı ise sadece gerekli durumlarda kullanılmak üzere eklenmiş bir yan fonksiyondur. Bankaların kredi kullanmak isteyenlere %1 ile % 2.5 oranında faizlerle sunduğu çeşitli alternatif kredi türleri bulunmaktadır. Kredi kartları tüm kullanıcılarına, ödemelerini faizsiz olarak maksimum 1 ay süreyle yapma imkanı tanımaktadır. Aynı zamanda alışverişlerde kazandırdığı, nakit para gibi harcanabilen çeşitli ödüllerle, aile bütçesine katkıda bulunmaktadır. Bugüne kadar, kredi kartı kullanıcılarına, bankalar ve üye işyerleri tarafından toplam cironun ortalama %2'si kadar nakit gibi harcanabilen ödül verilmiştir.

2.2.Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Kredi kartına Bonus.com.tr'de kartlar sayfasından, BonusFlaş uygulamasından kartlar sekmesinden, Tüm Garanti Bankası Şubeleri'nden başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca Garanti Bankasına ait başka bir kredi kartınız varsa veya Garanti Bankası müşterisiyseniz; 444 0 333'ü arayıp, kredi kartı başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

2.3. Kredi Kartım Nerede?

Kredi Kartınız nerede takip etmek için tıklayın.

2.4. Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kredi kartınız, başvurunuzu takip eden 2 hafta içerisinde size ulaşır.

 

2.5. Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurularınızı bonus.com.tr adresinden, BonusFlaş uygulamasından, tüm Garanti Bankası Şubeleri'nden veya Garanti İnternet'ten yapabilirsiniz.

ğer Garanti Bankası müşterisiyseniz; 444 0 333'ü arayıp, kredi kartı başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Ayrıca sitemizden Bonus kredi kartlarını inceleyebilirsiniz.

2.6. Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurunuz en fazla 1 hafta içinde sonuçlanır. Başvurunuzun sonucunu öğrenmek için garanti.com.tr'de bireysel kartlar sekmesinde "Başvuru Takibi" kısmından bilgilerinizi girmeniz yeterlidir.

2.7. Kredi Kartı Nasıl Aktifleştirilir?

Kartınız güvenliğiniz nedeniyle kullanıma kapalı gönderilir. Kartınızı teslim aldığınıza dair bilgi kuryeden tarafımıza iletildiğinde kartınız otomatik olarak kullanıma açılır. Kartınızı kullanmaya başlamak için ise kartınız size ulaştığında şifre almanız gerekmektedir. Şifrenizi Garanti İnternet'ten "Kart şifresi almak istiyorum" diyerek ya da BonusFlaş'tan "Yeni Kart Şifresi Al" butonuna basarak kolayca alabilirsiniz. Belirlenen şifreniz ilk alışveriş işleminde kartınıza yüklenecektir.

3. Bonus’unu Kullanırken

3.1. Kredi Kartı Güvenlik Kodu Nedir?

Kredi kartı güvenlik kodu kredi kartının arka tarafında yer alan manyetik şeridin üzerinde yer alan numaraların son 3 hanesidir. Güvenlik kodu kredi kartı şifresi ile karıştırılmamalıdır. Bu kod her kredi kartına özel bir koddur ve internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde güvenlik sağlama amacıyla oluşturulmuştur. Kredi kartı güvenlik kodunuzu başka bir kişi ile paylaşmamanız kartınızın güvenliği açısından önem taşımaktadır.

3.2. Kredi Kartı Güvenlik Kodu Nerede?

Kredi kartı güvenlik kodu, kartınızın arkasında, imza bölümünün sağ üst bölümünde bulunur.

3.3. Kredi Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Kredi kartınızın kırılması durumunda Garanti şubelerinden yada Alo Garanti 444 0 333’ü arayarak kartınızın yenilenmesini talep edebilirsiniz.

3.4. Kredi Kartım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Kredi kartınızın kaybolduğunu veya çalındığını fark ettiğinizde Alo Garanti 444 0 333'ü arayarak kartınızın kapatılıp yenilenmesini talep ediniz.

3.5. Müşteri Limiti İle Kart Limiti Arasındaki Fark Nedir?

Müşteri limiti, eğer varsa, birden çok Garanti bankası kredi kartınızı tek bir limit üzerinden yönetmenizi sağlar. Tüm kartlarınızla toplamda en fazla müşteri limitiniz kadar harcama yapabilirsiniz. Dilediğiniz taktirde, kredi kartı limitinizi müşteri limitinize eşitleyerek, müşteri limitiniz tutarında dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, müşteri limiti içinde kalacak şekilde kart limitlerinizi daha düşük de tanımlayabilirsiniz.

3.6. Kredi Kartıma Otomatik Ödeme Nasıl Yapabilirim?

Kredi Kartınıza otomatik ödeme tanımlamak için aşağıdaki kanallarımızdan ilgili adımları takip edebilirsiniz.

 • "Kredi kartıma otomatik ödeme talimatı vermek istiyorum" dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek kredi borcunuzun minimumunu ya da tamamını otomatik ödeme olarak seçebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Şubesi'nde

 • Kartlar > Kredi Kartlarım > Kart Bilgileri / Ödeme bilgileri düzenle adımından istediğiniz otomatik ödeme hesabınızı ve tutarını seçerek Değişiklikleri kaydet butonuna tıklayınız. Kredi kartınız istediğiniz hesaptan, istediğiniz tutarda otomatik olarak ödenecektir.

Garanti Bankası Cep Şubesi'nde

 • Kartlar > Kart İşlemleri > Kart Bilgileri / Ödeme bilgileri adımından istediğiniz otomatik ödeme hesabınızı ve tutarını seçerek Değişiklikleri kaydet butonuna tıklayınız. Kredi kartınız istediğiniz hesaptan , istediğiniz tutarda otomatik olarak ödenecektir.

BonusFlaş'ta

 • Daha Fazlası alanına girerek, Ayarlar butonuna tıklayınız
 • Hesap kesim tarihini değiştirmek istediğiniz kartınızı ekranda seçtikten sonra Ödeme Bilgileri Değişiklik menüsünden istediğiniz ödeme haftasını seçebilirsiniz.

Garanti Bankası Şubeleri'ne kimliğiniz ile gelip, talebinizi iletip, istediğiniz ödeme hesabınızı ve tutarını seçerek kredi kartınıza otomatik ödeme tanımlayabilirsiniz.

4. Bonus Genç Hakkında

4.1. Garanti Bonus Genç Nedir?

Bonus Genç 18-25 yaş arası gençler için kredi kartıdır. Bonus Genç sahipleri BonusFlaş’tan ya da SMS ile kampanyalara katılarak, kart ücreti ödemeden bol bol bonus kazanabilir.

5. Ek Kart Bilgileri

5.1. Ek Kart Nedir?

Bonus Ek Kart, Bonus'unuzun sunduğu imkanlardan sevdiklerinizin de yararlanmasını sağlayan ve sizin hesabınıza bağlı bir kredi kartıdır. Ek Kart'la ilgili detaylı bilgiye Bonus Ek Kart sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

5.2. Ek Kart Ne İşe Yarar?

Bonus Ek Kart, Bonus'unuzun sunduğu imkanlardan sevdiklerinizin de yararlanmasını sağlayan ve sizin hesabınıza bağlı avantajlı bir kredi kartıdır.

 • Türkiye'nin en çok kullanılan kartı Bonus'la yüzbinlerce işyerinde size özel bonus ve taksit ayrıcalıklarından faydalanmanızı sağlar
 • Bonusunuzla taksitli alışverişin keyfini yaşarken, alışverişlerinizden bol bol bonus kazanır, kazandığınız bonuslarla Bonus Program Ortakları'nda bedava alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bonus ek kart ücreti asıl kart ücretinin yarısıdır.

5.3. Ek Kart Nasıl Kullanılır?

Bonus Ek Kart, Bonus'unuzun sunduğu imkanlardan sevdiklerinizin de yararlanmasını sağlayan ve sizin hesabınıza bağlı bir kredi kartıdır. Herhangi bir kredi kartı gibi kullanılabilir.

5.4. Ek Kart Nasıl Çıkarabilirim?

Başvurularınızı bonus.com.tr adresinden, BonusFlaş uygulamasından, tüm Garanti Bankası Şubeleri'nden veya internet bankacılığı aracılığıyla yapabilirsiniz. Ayrıca 444 0 333'ü arayıp, Bonus Ek Kart başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir

5.5. Ek Kart Ne Kadar Sürede Çıkar?

Başvurularınız Garanti Bankası tarafından değerlendirilerek en kısa sürede ek kart talebiniz sonuçlanır.

6. Ekstre Bilgileri

6.1. Kredi Kartı Ekstre Nedir?

Kredi kartı ekstresi müşterilerimizin belirlenmiş olan tarihler arasında gerçekleştirdiği borçlanma özetini gösteren ve ödemeleri gereken tutara ait detayları gösteren bir çeşit belgedir.

6.2. Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Görüntülenir?

Şubeye yürümeyin, tüm bankacılık işlemleriniz için garanti.com.tr'ye gelin.
Bankacılık işlemleriniz için şubeye kadar yorulmanıza gerek yok. Her şey parmaklarınızın ucunda. Üstelik daha az işlem ücreti, daha çok kazanç fırsatıyla!

Garanti Cep Şubesi veya internet şubemizden kartlar sekmesinden Ekstre (Kredi kartı ekstresi ) Görüntüleme'ye tıklayarak ekstrenizi görüntüleyebilirsiniz.

6.3. Kredi Kartı Ekstre Taksitlendirme Nedir?

Kredi kartı ekstrenizde yer alan ve yasal düzenlemeler kapsamında taksitlenebilir olan işlemler için ekstrenizi Ekstre Taksitlendir ile 2 veya 3 taksite bölebilir. Ekstreleriniz için ödemelerinizi rahatlatabilirsiniz.

Ekstrenizin asgari tutarını ödedikten sonra kalan kısmındaki taksitlenebilir tüm işlemleri kapsayacak şekilde Ekstre Taksitlendir kullanabilirsiniz

6.4. Kredi Kartı Ekstre Erteleme Nasıl Yapılır? Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Atlatılır?

 

Garanti Bankası kredi kartlarınızın ekstrelerini, Ekstre Atlat ürünümüzü kullanarak bir sonraki ekstre döneminize atlatabilir, kredi kartı ödemelerinizi kolayca erteleyebilirsiniz. Ekstreniz Ekstre Atlat ile bir sonraki ekstre döneminize atlatmak için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

"Ekstremi atlatmak istiyorum" dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek istediğiniz kredi kartınızın ekstresi için "Ekstre Atlat" talebinde bulunabilirsiniz.

 • Garanti İnternet

Kartlar > Kredi Kartlarım adımından Borç Ödeme alanında yer alan Ekstre Atlat adımından veya
Kredi Kartlarım adımında yer alan Ekstre Atlat butonu ile açılacak sayfadan Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.

 • Garanti Cep

Hesaplar ve Ürünler > Kartlar > Kredi Kartı Seçimi > Borç Ödeme ya da Kart İşlemleri adımından Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz

 • BonusFlaş

Kart Bilgileri alanından ekstresini atlatmak istediğiniz kredi kartınızı seçerek Ekstrem alanında gösterilen Ekstre Atlat butonu ile "Ekstre Atlat" talebinde bulunabilirsiniz.

 • Garanti Bankası Şubeleri

Kimliğiniz ile gelip "Ekstre Atlat" talebinizi iletebilirsiniz.

 • SMS ile

"ATLAT" yazıp, bir boşluk bırakıp ekstresini atlatmak istediğiniz kartın son 6 hanesini yazıp 3340'a mesaj atarak "Ekstre Atlat" talebinde bulunabilirsiniz.

Ekstrenizi atlatmak için hesap kesim tarihinizden sonra, son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar talepte bulunmanız gerekmektedir. Ekstrenizin atlatılabilmesi için yasa gereği, en az asgari ödeme tutarının, son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar ödenmiş olması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayrıca aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir :

 • Ekstre Atlat, ekstre borcunun minimum tutarının ödenmesi sonrasında kalan borç tutarının bir sonraki ekstre dönemine kadar ertelenmesidir.
 • Bonus kredi kartı sahipleri Ekstre Atlat talebinde bulunabilirler. Flexi Card'lar Ekstre Atlat özelliğinden yararlanamamaktadır.
 • Bu özellikten yararlanmak için hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar başvurunun yapılması ve bu tarih aralığında ekstrenin minimum tutarlarının ödenmesi gerekmektedir.
 • Ekstre Atlat başvurusu ile, minimum ödeme yapıldıktan sonra, en az 100 TL ile en fazla 18.000 TL arasındaki bakiyeler ertelenebilir.
 • Yabancı para ekstreleri ertelenemez.
 • Bu hizmet karşılığında atlatılan bakiye üzerinden aylık faiz oranı %2,02 uygulanacaktır. (KKDF ve BSMV hariç)
 • Ekstre atlat işleminize onay verdikten sonra, ilgili kredi kartınızın hesap kesim tarihinizi değiştirmeniz durumunda hesaplanan faiz tutarı değişiklik gösterebilecektir.
 • Ekstre Atlat talebinin iptal işlemi son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar yapılabilir.
 • Ekstre atlat talebi onayladıktan sonra iptal işlemi yapılamaz.
 • Ekstre borcunun bir kısmının ödenmesi halinde kalan hesap bakiyesi üzerinden faiz hesaplanacaktır.
 • Ekstre Atlat özelliğinden her kart yılda en fazla 6 kere, müşteri olarak da toplamda yılda en fazla 6 kere yararlanabilmektedir.
 • Ekstre Atlat başvurusu sırasında kredi kartının gecikme veya takip statüsünde olmaması gerekmektedir.
 • Ekstre atlatılması istenen kart asıl veya ek kart olabilir fakat başvuru SMS ile yapılıyorsa gönderilen GSM numarasının asıl kartın sistemdeki kayıtlı cep telefonu olması gerekmektedir.

Ekstre Atlat özelliğine ait detaylar, yapılan ekstre ödeme işlemi için Ödeme-Ekstre Erteleme; ertelenen bakiye için Ertelenen Ekstre Tutarı ve uygulanan faiz için Ekstre Atlat Faizi açıklamaları ile ekstrede yer almaktadır

 

6.5. E Ekstre Nedir?

 

E-posta ile aldığınız kredi kartı hesap özetlerine e-mail ekstre, bir diğer ifadeyle, e-ekstre denilmektedir.

Kredi kartı ekstrelerinizi sadece e-mail ile aldığınızda hem ağaçların kesilmesine engel olarak doğayı korumamıza yardımcı olabilirsiniz. Kampanya detayları için tıklayınız.

E-ekstre talebinizi Bonus Flaş, SMS, Garanti İnternet Şubesi veya Garanti şubelerinden yapabilirsiniz.

 • Garanti İnternet'teki "Kartlar" adımından, e-ekstre tanımı yapmak istediğiniz kartınızı işaretleyip sayfanın alt kısmında bulunan "E-ekstre tanımlama" adımını seçiniz.

Eğer sistemimizde kayıtlı e-posta adresiniz yoksa öncelikle "Ana Sayfa" adımı altındaki "Tanımlamalar "ve daha sonra "Bilgi Güncelleme" adımından e-posta adresinizi tanımlamanız gerekmektedir.

 • BonusFlaş

BonusFlaş'ta "Daha Fazlası" bölümünde "Ayarlar" adımını tıkladıktan sonra tanımlama yapacağınız kart için "E-ekstre Tanımlama/Güncelleme" bölümünden e-ekstre tanımlamanızı yapabilirsiniz.

 • SMS

*Tüm asıl ve ek kartlarınızın ekstrelerini e-mail ekstre ile almak için KABUL yazıp e-mail adresinizi ve doğum yılınızı 3340'a göndererek (Ör: KABUL aaa@bbb.com 1970) başvuru yapabilirsiniz.

* Sadece asıl kartlarınızın ekstrelerini e-mail ekstre ile almak için ASIL yazıp e-mail adresinizi ve doğum yılınızı 3340'a göndererek (Ör: ASIL aaa@bbb.com 1970) başvuru yapabilirsiniz.

 

7. Internetten harcama yapabilmek için

7.1. Hangi yasa kapsamında internetten harcama için talimat vermem gerekiyor?

27/10/2016 tarihinde Banka ve Kredi Kartı yasası düzenlemeleri kapsamında yayımlanan yasa kapsamında, kredi kartları ve banka kartları için internetten harcama yapabilmek için talimat verilmesi gerekmektedir.

7.2. Kredi kartlarım ile internetten harcamaya devam edebilmek için, hangi kanallardan talimat verebilirim?

Yasa gereği, kartlarınız ile internette harcama yapmaya devam edebilmek için 17 Ağustos 2017 tarihine kadar aşağıdaki kanallardan talimat vermeniz gerekmektedir:

 • Şubeler
 • BonusFlaş (Daha Fazlası > Ayarlar > Kart ayarları > Internet Üzerinden Alışveriş)
 • SMS ile ONAY yazıp kart son 6 haneyi 3340'a göndererek talimat verebilirsiniz.

7.3. 31 Ocak 2018 tarihine kadar internetten harcama yapmaya devam edebilecek miyim?

Mevcutta, kartlarınız internet harcamalarına açık ise, 31 Ocak tarihine kadar değişiklik yapmadığınız taktirde internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. 31 Ocak’a kadar talimat vermemeniz durumunda, ilgili kartlarınızı 31 Ocak tarihinde internet harcamalarına kapatılacaktır

7.4. Paracard’ım için de internetten harcama yapmaya devam edebilmek için talimat vermem gerekiyor mu?

Yasa kapsamında Paracard'ınız için de 17 Ağustos 2017 tarihine kadar talimat vermeniz gerekmektedir. Aşağıdaki kanallardan, talimat verebilirsiniz:

 • Şubeler
 • BonusFlaş (Daha Fazlası > Ayarlar > Kart ayarları > Internet Üzerinden Alışveriş)
 • SMS ile AÇIK yazıp kart son 6 haneyi 3340'a göndererek talimat verebilirsiniz.

7.5. Sanal kartlarım için de internetten harcama için 17 Ağustos 2017 tarihine kadar talimat vermem gerekir mi?

Hayır, sanal kartlarınız için bir talimat vermenize gerek bulunmamaktadır.

7.6. Ek kartlarım için de internetten harcama için 17 Ağustos 2017 tarihine kadar talimat vermem gerekir mi?

Evet ek kartlarınız için de internetten harcama için 17 Ağustos 2017 tarihine kadar talimat vermeniz gerekmektedir.

7.7. Kartımın yurtdışı alışverişlerine açık kalması için de bir talimat vermem gerekli mi?

Hayır, ilgili yasa kapsamında kartınızın sadece internet harcamaları için talimat vermeniz gerekmektedir.

7.8. Sanal Karta nasıl başvurabilirim?

Sanal kredi kartlarının limitini kendiniz belirler, telefon veya internet üzerinden risksiz alışveriş yaparsınız.

 • Garanti İnternet ve Garanti Cep üzerinden Sanal Kart veya Sanal Kredi Kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru adımında hesap seçmeniz durumunda Sanal Kart, kredi kartı seçmeniz durumunda Sanal Kredi Kartına sahip olacaksınız.
 • İnternette alışveriş yapmak istediğinizde önce Garanti Sanal Kart'ınıza herhangi bir hesabınızdan para transferi yapmalısınız. Garanti Sanal Kart'ın limiti sizin yüklediğiniz kadar olacaktır. Garanti Sanal Kart'ınızla alışverişinizi yaptıktan sonra kalan parayı hesabınıza geri aktarabilirsiniz.
 • Sanal Kredi Kartı’nı kullanabilmek için ihtiyaç duyacağınız kart numarası, son kullanma tarihi ve Güvenlik Kodu (CVC2) bilgilerine istediğiniz an Garanti Cep, Garanti İnternet veya Alo Garanti'den ulaşabilirsiniz.
 • Sanal Kredi Kartı’nızın limitini alışverişlerinizden önce Garanti Cep, Garanti İnternet ve BonusFlaş uygulamasından belirleyebilir, alışverişinizi tamamlayınca limitinizi tekrar "1 Kuruş"a düşürebilirsiniz. Böylece sizin bilginiz dışında bir başkası tarafından Sanal Kredi Kartı’nızın kullanılması da önlenmiş olur
 • Yurt dışı sitelerden yapacağınız harcamaları isterseniz TL, isterseniz USD olarak ödeyebilirsiniz. Yurt dışı sitelerde yapacağınız harcamalarda kur farklılığı oluşabileceği için fiyatın yaklaşık %10 fazlası TL karşılığı limiti kartınıza aktarmalısınız.
X
Güncel olmayan bir erişim sistemi kullanmaktasınız.

Web sitemizi daha güvenli bir şekilde görüntülemek için işletim sisteminizi veya tarayıcı sürümünü güncellemenizi öneririz.