Mikrofon
Şimdi konuşun..

sıkça sorulan sorular

1. Bonus Kart Başvuru ve Teslim Süreci

1.1. Kredi kartı nedir ve nasıl kullanılır?

Kredi kartı bir ödeme aracıdır. Kredilendirme imkanı ise sadece gerekli durumlarda kullanılmak üzere eklenmiş bir yan fonksiyondur. Kredi kartları tüm kullanıcılarına, ödemelerini faizsiz olarak maksimum 1 ay süreyle yapma imkanı tanımaktadır. Aynı zamanda alışverişlerde kazandırdığı, nakit para gibi harcanabilen çeşitli ödüllerle, aile bütçesine katkıda bulunmaktadır. Bugüne kadar, kredi kartı kullanıcılarına, bankalar ve üye işyerleri tarafından toplam cironun ortalama %2'si kadar nakit gibi harcanabilen ödül verilmiştir.

1.2. Bonus kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Başvurularınızı bonus.com.tr adresinden, BonusFlaş uygulaması kartlar sekmesinden, tüm Garanti BBVA Şubelerinden veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığından yapabilirsiniz.

Eğer Garanti BBVA müşterisiyseniz; 444 0 333'ü arayıp, kredi kartı başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Ayrıca sitemizden Bonus kredi kartlarını inceleyebilirsiniz.

Anında Bonuslu olup kartınızı hemen kullanmaya başlamak için Bonus başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Müşterimiz değilseniz, başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza iletilecek SMS üzerinden Garanti BBVA Mobili indirerek Temassız Müşteri Olma Teknolojisi ile müşterimiz olabilirsiniz.

1.3. Kredi kartı başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Kredi kartı başvurunuz en fazla 1 hafta içinde sonuçlanır. Başvurunuzun sonucunu öğrenmek için Garantibbva.com.tr'de bireysel kartlar sekmesinde "Başvuru Takibi" kısmından bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Aynı zamanda BonusFlaş, Mobil Şube ve Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan da başvuru sonucunuzu takip edebilirsiniz.

1.4. Kredi kartı kaç günde gelir?

Kredi kartınız, başvurunuzu takip eden en geç 2 hafta içerisinde size ulaşır.

1.5. Kredi kartının teslim süreci nasıl takip edilir?

Kredi kartınızın teslim sürecini BonusFlaş, Mobil Şube ve Garanti BBVA İnternet Bankacılığı kanallarından takip edebilirsiniz.

1.6. Kredi kartı nasıl aktifleştirilir?

Kartınız güvenliğiniz nedeniyle kullanıma kapalı gönderilir. Kartınızı teslim aldığınıza dair bilgi kuryeden tarafımıza iletildiğinde kartınız otomatik olarak kullanıma açılır. Kartınızı kullanmaya başlamak için ise kartınız size ulaştığında şifre almanız gerekmektedir. Şifrenizi BonusFlaş, Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA ATM, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı kanallarından, SIFRE yazıp kartınızın son 6 hanesini ve kartınızın güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakarak 3340'a SMS göndererek veya Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333'ü arayıp "Kart şifresi almak istiyorum" diyerek kolayca alabilirsiniz. Belirlenen şifreniz, ilk alışveriş işleminde kartınıza yüklenecektir.

2. Kredi Kartı ile İlgili Temel Bilgiler

2.1. Temassız müşteri olma teknolojisi nedir?

Temassız müşteri olma teknolojisi ile ister Garanti BBVA müşterisi olun, ister olmayın, dilediğiniz yerden anında Bonus başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığı anda kartınızı kullanmaya başlayabilir, Bonus dünyasının fırsatlarından hemen yararlanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Bonus başvuru formunu doldurmak. Kartınız gelmeden alışverişe başlamak için kart bilgilerinizi BonusFlaş, Garanti BBVA Mobil ya da Garanti BBVA İnternet Bankacılığından görüntüleyebilirsiniz.

Müşterimiz değilseniz, başvurunuz onaylandıktan sonra tarafınıza iletilecek SMS üzerinden Garanti BBVA Mobili indirerek Temassız Müşteri Olma Teknolojisi ile müşterimiz olabilirsiniz.

Temassız kartınızla, üzerinde temassız işareti bulunan kredi kartlarınız ile POS cihazları üzerinden, şifresiz ödeme limiti altındaki işlemleri şifresiz, ödeme limitinin üstünde kalan işlemleri ise şifre girilmek suretiyle, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Kredi kartının temassız özelliğini kullanmak için özel bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Kartın teslim alınıp kullanıma açılmasını takiben kart şifresi doğru girilerek yapılacak ilk alışveriş sonrasında, temassız özelliği kullanıma açılmaktadır.

Garanti BBVA temassız kredi kartları ile 750 TL’ye kadar olan alışverişlerinizi temassız şekilde yapabilirsiniz. 750 TL’nin üzerindeki alışverişleriniz için kartınızın 4 haneli parolasını girerek ödeme onayı vermeniz gerekmektedir.

2.2. Kredi kartı limiti ile ilgili sorular

2.2.1. Müşteri limiti ile kart limiti arasındaki fark nedir?

Müşteri limiti, eğer varsa, birden çok Garanti BBVA kredi kartınızı tek bir limit üzerinden yönetmenizi sağlar. Tüm kartlarınızla toplamda en fazla müşteri limitiniz kadar harcama yapabilirsiniz. Dilediğiniz taktirde, kredi kartı limitinizi müşteri limitinize eşitleyerek, müşteri limitiniz tutarında dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, müşteri limiti içinde kalacak şekilde kart limitlerinizi daha düşük de tanımlayabilirsiniz.

2.2.2. Kredi kartlarının limiti nasıl belirlenir?

Kredi kartınızın limiti, gelirinize bağlı olarak belirlenir. İlk kez kredi kartı başvurusu yapıyorsanız kartınızın limiti ilk yıl, gelirinizin en fazla 2 katı olacak şekilde belirlenir. Sonraki yıllarda bu limit gelirinizin 4 katına kadar çıkabilmektedir. Limit yükseltirken ödeme alışkanlıklarınıza ve kredi kartı borcunuza da dikkat edilir.

2.2.3. Kredi kartı limiti nasıl artırılır?

Aşağıdaki adımlardan birini takip ederek Garanti BBVA’nın sizin için belirlemiş olduğu kredi kartı limitini artırabilirsiniz.

BonusFlaş; Kart Bilgileri > Kredi Kartı seçimi > Limit Artırım adımlarını takip ediniz.

Garanti BBVA Mobil; Hesap ve Kart > Kartlar > Kredi Kartı seçimi > Limit Artırım adımlarını takip ediniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı > Kredi Kartı seçimi > Limit Artır adımlarını takip ediniz.

SMS; Bankamıza kayıtlı cep telefonunuzdan SMS alanına “ARTIR, Artırmayı İstediğiniz Limit, Kartınızın Son 6 Hanesi, Aylık Net Gelir” bilgilerini aralarında birer boşluk bırakıp 3340’a SMS gönderiniz. Eğer bu işlemi yurt dışında yapıyorsanız aynı SMS’i 3340 yerine 0532 752 33 40’a göndererek limit artırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Kredi kartımın limitini arttırmak istiyorum" diyerek kredi kartınızı limitini arttırabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğiniz ile gelerek kredi kartı limitinizi artırabilirsiniz.

2.2.4. Kredi kartı limit artırma talebi nasıl takip edilir?

Kredi kartı limit artırma talebinizi Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, BonusFlaş ve Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi ya da bir sonraki kredi kartı ekstreniz üzerinden takip edebilirsiniz.

2.2.5. Kart limiti nasıl düşürülür?

Kart limitinizi aşağıdaki kanallardan düşürebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Hesap ve Kart > Kartlar > Kredi Kartı seçimi > Kart Ayarları > Limit/Ödeme Bilgileri adımını takip edebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı > Kredi Kartı seçimi > Limit Artır/Değiştir adımlarını takip ediniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Kredi kartımın limitini düşürmek istiyorum" diyerek kredi kartınızı limitini düşürebilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğinizle beraber gelerek, kredi kartı limitinizi düşürmek için talepte bulunabilirsiniz.

2.3. Kredi kartı internet üzerinden alışverişe nasıl açılır?

Kredi kartınızı internet üzerinden alışverişe açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

BonusFlaş; Daha fazlası sekmesinden Ayarlar > Kart Ayarları > İnternet Üzerinden Alışveriş butonunu açık olarak seçerek kredi kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Kartlar > Kredi Kartı seçimi sonrası, Kredi Kartı İşlemleri alanında yer alan “İnternet Üzerinden Alışveriş” butonundan aktifleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kartlar > Kredi Kartı seçimi sonrası, Kart Bilgileri alanından Güvenlik Bilgileri altında Düzenle butonundan değişiklik yapabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Kredi kartımı internet üzerinden alışverişe açmak istiyorum." diyerek kredi kartınızı internet üzerinden alışverişe açabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğinizle beraber gelerek, kredi kartınızı internet üzerinden alışverişlerde kullanabilirsiniz.

2.4. Kredi kartı yurtdışı kullanım ayarları nasıl değiştirilir?

Kredi kartınızın yurtdışı kullanım ayarını aşağıdaki adımları takip ederek değiştirebilirsiniz.

BonusFlaş; Daha fazlası sekmesinden Ayarlar > Kart Ayarları > Yurt dışı Alışveriş seçeneğini aktif hale getirebilir ve kredi kartınızı yurt dışında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Kartlar adımında listelenen kredi kartlarınızdan yurt dışında kullanmak istediğiniz kredi kartınızı seçerek, yurtdışı kullanımı seçeneğini aktif hale getirebilir ve kredi kartınızı yurt dışında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Kredi kartımı yurtdışı alışverişe açmak istiyorum." diyerek kredi kartınızı yurtdışında alışverişe açabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğiniz ile gelerek, kredi kartınızın yurtdışı kullanım ayarını değiştirebilirsiniz.

2.5. Kredi kartı telefon ve posta yolu ile alışverişe (MO/TO) nasıl açılır?

Kredi kartınızı Telefon ve Posta Yolu ile alışverişlerde kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

BonusFlaş; Daha fazlası sekmesinden Ayarlar > Kart Ayarları > Telefon ve Posta Yolu ile Alışveriş (MO/TO) butonunu aktifleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Kartlar adımında listelenen kredi kartlarınızdan birini seçtiğinizde, Kredi Kartı İşlemleri alanında yer alan “Tel. / Posta Yoluyla Alışveriş” butonundan aktifleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kartlar > Kredi Kartı > Kredi Kartı seçimi > Kart Bilgileri > Güvenlik Bilgileri alanından düzenleyebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; ”Kredi kartımı Telefon / Posta Yoluyla alışverişe açmak istiyorum." diyerek kredi kartınızı Telefon / Posta yoluyla alışverişlerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğiniz ile gelip talebinizi ileterek kredi kartınızı telefon ve posta yolu ile alışverişe (MO/TO) açabilirsiniz.

2.6. Yurtdışından SMS ile işlem yapmak için hangi numara kullanılır?

Yurt dışından SMS gönderecek müşterilerimizin 0532 752 33 40 numaralı telefona SMS göndermesi gerekmektedir.

3. Kredi Kartı Ekstre ve Borç Ödeme Süreci

3.1. Kredi kartı ekstresi nedir?

Kredi kartı ekstresi müşterilerimizin belirlenmiş olan tarihler arasında gerçekleştirdiği borçlanma özetini gösteren ve ödemeleri gereken tutara ait detayları gösteren bir çeşit belgedir.

3.2. Kredi kartı ekstresi nasıl görüntülenir?

BonusFlaş; “Kart Bilgileri” adımından istediğiniz kartın ekstresini “Ekstrelerim” butonunun tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Hesap ve Kart > Kartlar > Kredi Kartı seçimi > Kart Hareketleri / Ekstre  adımından görüntüleyebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kartlar > Kredi Kartı > Kredi Kartı seçimi > Kart Bilgileri > Güvenlik Bilgileri alanından düzenleyebilirsiniz.

3.3. E-Ekstre nedir?

3.3.1. E-Ekstrenin faydaları nelerdir?

 • E-Ekstre ile ekstreniz kesildiğinde tarafınıza e-posta ile gönderilir ve bulunduğunuz her yerden ekstrenize ulaşabilirsiniz.
 • Ekstre tutarınızı öğrenmek için posta sürecini beklemenize gerek kalmaz.
 • Ekstreleriniz e-posta adresinizde arşivlenmiş olur. Böylece daha sonra ihtiyacınız olduğunda ekstrenizi aramak zorunda kalmazsınız.
 • E-Ekstre'ye geçtiğinizde kağıt tüketiminizi azaltarak doğayı korumuş olursunuz.

3.3.2. E-Ekstreye hangi kanallardan başvurulur?

BonusFlaş; Daha Fazlası bölümüne tıklayıp Ayarlar > Kart Ayarları > E-Ekstre Tanımlama /      Güncelleme bölümünden E-Ekstre tanımlamanızı yapabilirsiniz.


Garanti BBVA Mobil; Kartlar > Kredi Kartı seçimi > Kart Ayarları > Anında Ekstre Tercihleri adımına giderek kartlarınız için E-Ekstre tercihinde bulunabilirsiniz.


SMS; Sahip olduğunuz tüm asıl ve ek kartlarınızın ekstrelerini e-posta ile almak için KABUL yazıp e-posta adresinizi ve doğum yılınızı 3340'a göndererek (Örneğin: KABUL aaa@bbb.com 1970) başvuru yapabilirsiniz.
                     

Garanti BBVA Şubelerine kimliğiniz ile başvurarak E-Ekstre talebinizi iletebilirsiniz.

3.4. Digital ekstre nedir?

3.4.1. Digital ekstrenin faydaları nelerdir?

 • Dijital ekstrenize ekstreniz kesildiği anda bulunduğunuz her yerden ulaşabilirsiniz.
 • Ekstre tutarınızı öğrenmek için posta sürecini beklemenize gerek kalmaz.
 • Ekstreleriniz kolaylıkla arşivlenmiş olur. Böylece daha sonra ihtiyacınız olduğunda ekstrenizi aramak zorunda kalmazsınız.
 • Dijital ekstreye geçtiğinizde kağıt tüketiminizi azaltarak doğayı korumuş olursunuz.

3.4.2. Digital ekstreye hangi kanallardan başvurulur?

BonusFlaş; Daha Fazlası bölümüne tıklayıp Ayarlar > Kart Ayarları > Dijital Ekstre Tanımlama butonundan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Garanti BBVA Mobil; Sol üst köşede bulunan resminizin üzerine tıklayarak Profil ve Ayarlar bölümüne girdikten sonra, Ürün Tercih Ayarları > Anında Ekstre Tercihleri adımına giderek kartlarınız için Dijital Ekstre tercihinde bulunabilirsiniz.


Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı adımına girdikten sonra Anında Ekstre Tercihleri kısmını tıklayarak açılan pencereden Dijital Ekstre tercihinde bulunabilirsiniz.


SMS; Tüm asıl ve ek kartlarınızın ekstrelerini Dijital Ekstre ile almak için DIJITAL yazıp doğum yılınızla birlikte 3340'a göndererek (Örneğin: DIJITAL 1970) başvuru yapabilirsiniz.


Garanti BBVA Şubelerine kimliğiniz ile başvurarak Dijital Ekstre talebinizi iletebilirsiniz.

3.5. Kredi kartı ekstre taksitlendirme nedir?

Ekstrenizin asgari tutarını ödedikten sonra kalan kısımdaki taksitlenebilir tüm işlemlerinizi Ekstre Taksitlendir seçeneği ile 2 veya 3 taksitte ödeyebilirsiniz.

3.6. Kredi kartı ekstre erteleme/öteleme nasıl yapılır?

Garanti BBVA kredi kartlarınızın ekstrelerini, Ekstre Atlat ürünümüzü kullanarak bir sonraki ekstre döneminize atlatabilir, kredi kartı ödemelerinizi kolayca erteleyebilirsiniz. Ekstreniz Ekstre Atlat ile bir sonraki ekstre döneminize atlatmak için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.
Garanti BBVA Mobil; Hesap ve Kart > Kartlar > Kredi Kartı seçimi > Borç Ödeme adımından Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.
Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı seçimi sonrası Ekstre Atlat butonu ile açılacak sayfadan Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.
Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Ekstremi atlatmak istiyorum" dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek istediğiniz kredi kartınızın ekstresi için Ekstre Atlat talebinde bulunabilirsiniz.
Garanti BBVA Şubelerine kimliğiniz ile gelip Ekstre Atlat talebinizi iletebilirsiniz.
Ekstrenizi atlatmak için hesap kesim tarihinden sonra, son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar talepte bulunmanız gerekmektedir. Ekstrenizin atlatılabilmesi için yasa gereği, en az asgari ödeme tutarının, son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar ödenmiş olması gerekmektedir.
Ayrıca aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir:

 • Ekstre Atlat, ekstre borcunun minimum tutarının ödenmesi sonrasında kalan borç tutarının bir sonraki ekstre dönemine kadar ertelenmesidir.
 • Bonus kredi kartı sahipleri Ekstre Atlat talebinde bulunabilirler. Flexi Card'lar Ekstre Atlat özelliğinden yararlanamamaktadır.
 • Bu özellikten yararlanmak için hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar başvurunun yapılması ve bu tarih aralığında ekstrenin minimum tutarlarının ödenmesi gerekmektedir.
 • Ekstre Atlat başvurusu ile, minimum ödeme yapıldıktan sonra, en az 100 TL ile en fazla 100.000 TL arasındaki bakiyeler ertelenebilir.
 • Yabancı para ekstreleri ertelenemez.
 • Bu hizmet karşılığında atlatılan bakiye üzerinden aylık akdi faiz uygulanacaktır. (KKDF ve BSMV hariç)
 • Ekstre Atlat işleminize onay verdikten sonra, ilgili kredi kartınızın hesap kesim tarihinizi değiştirmeniz durumunda hesaplanan faiz tutarı değişiklik gösterebilecektir.
 • Ekstre Atlat talebinin iptal işlemi son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar yapılabilir.
 • Ekstre Atlat talebi onayladıktan sonra iptal işlemi yapılamaz.
 • Ekstre borcunun bir kısmının ödenmesi halinde kalan hesap bakiyesi üzerinden faiz hesaplanacaktır.
 • Ekstre Atlat özelliğinden her kart yılda en fazla 6 kere, müşteri olarak da toplamda yılda en fazla 6 kere yararlanabilmektedir.
 • Ekstre Atlat başvurusu sırasında kredi kartının gecikme veya takip statüsünde olmaması gerekmektedir.
 • Ekstre atlatılması istenen kart asıl veya ek kart olabilir fakat başvuru SMS ile yapılıyorsa gönderilen GSM numarasının asıl kartın sistemdeki kayıtlı cep telefonu olması gerekmektedir.
Ekstre Atlat özelliğine ait detaylar, yapılan ekstre ödeme işlemi için Ödeme-Ekstre Erteleme; ertelenen bakiye için Ertelenen Ekstre Tutarı ve uygulanan faiz için Ekstre Atlat Faizi açıklamaları ile ekstrede yer almaktadır.

3.7. Ödeme haftası nasıl değiştirilir?

Kredi kartınıza ait ödeme haftasını bir takvim yılı içinde en fazla 2 kere, aşağıda listelenen kanallardan gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Hesap ve Kartlar > Kartlar > Kredi Kart seçimi > Kart Ayarları > Limit / Ödeme Bilgileri > Ödeme Bilgileri Değişiklik > Ödeme Haftası alanından değişiklik talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı > Kredi kartı seçimi > Kart Bilgileri  adımından “Düzenle” butonuna basarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Kredi kartı ödeme haftamı değiştirmek istiyorum" diyerek değişik talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğinizle gelerek, kredi kartı ekstrenizin ödeme haftasını değiştirebilirsiniz.

3.8. Ödeme tipi yabancı para birimi olarak nasıl değiştirilir?

Yabancı para biriminden yaptığınız harcamaları, yabancı para birimi (EUR harcamalarınızı EUR, USD harcamalarınızı USD) olarak ödemek için, kredi kartı ekstrenizin ödeme tipini aşağıdaki adımlardan değiştirebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Kartlar > Kredi Kart seçimi > Kart Ayarları > Limit / Ödeme Bilgileri > Ödeme Bilgileri Değişiklik > Ödeme Tipi alanından TL&USD&EUR butonunu seçebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı seçimi > Kart Bilgileri > Ödeme Bilgileri Düzenle > Ödeme Tipi alanından TL&USD&EUR butonunu seçebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Yabancı para biriminden yaptığım harcamaları, yabancı para birimi olarak ödemek istiyorum." diyerek değişiklik yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğinizle gelerek, kredi kartı ekstrenizin ödeme tipini TL&USD&EUR olarak değiştirmek için talimat verebilirsiniz.

3.9. Kredi kartına otomatik ödeme talimatı nasıl verilir?

Kredi Kartınıza otomatik ödeme tanımlamak için aşağıdaki kanallarımızdan ilgili adımları takip edebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Kartlar > Kredi Kartı seçimi > Kart Ayarları > Limit / Ödeme Bilgileri > Ödeme Bilgileri Değişiklik butonu tıklandıktan sonra istenen otomatik ödeme hesabı ve oranı seçilerek devam butonuna tıklanır.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı > Kredi Kartı seçimi / Kart Bilgileri adımından düzenle butonuna basılır.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Kredi kartıma otomatik ödeme talimatı vermek istiyorum" dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek kredi borcunun minimumu ya da tamamı otomatik ödeme olarak seçilebilir.

Garanti BBVA Şubelerine kimlikle gelip, istediğiniz ödeme hesabınızı ve tutarını seçerek kredi kartınıza otomatik ödeme tanımlayabilirsiniz.

3.10. Kredi kartı borcu nasıl ödenir?

Kredi kartı borcunuzu aşağıdaki adımları takip ederek ödeyebilirsiniz.

BonusFlaş; Ödemeler > Kredi Kartı Borç Ödeme adımlarından kredi kartınızı seçtikten sonra Ödeme Tipi, Hesap, Ödeme Şekli veya Tutar bilgilerini girerek kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Kartlar > Kredi Kartı seçimi > Borç ödeme adımından kart borcu ödenebilir.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı > Kredi Kartı seçimi / Borç Ödeme butonundan ödeme yapabileceğiniz gibi Ödeme > Kredi Kartı > Garanti Kredi Kartımı Ödeme adımından da kart borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; Kredi kartı borcumu ödemek istiyorum." diyerek kredi kartı borcunuzu müsait olan hesabınızdan ödeyebilirsiniz.

Garanti BBVA ATM; Kredi Kartı Borcu Ödeme seçeneğinden kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğinizle gelerek kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.

3.11. Asgari ödeme oranı ne demektir?

Asgari ödeme tutarı, kredi kartı aylık ekstrelerinde ödemeniz gereken en düşük tutarı ifade eder. Asgari ödeme tutarı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kararı gereğince limiti 25.000 TL altındaki bireysel kredi kartları için ekstre borcunun %20'si, 25.000TL ve üzeri limitli bireysel kredi kartları için ekstre borcunun %40'ı olarak belirlenmiştir. Hesap özetine yansıyan asgari ödeme tutarını ödememeniz halinde ödenmeyen tutar için gecikme faizi uygulanır.

3.12. Kredi kartı faizi (akdi ve gecikme faizi) nasıl hesaplanır?

Dönem borcunun bir kısmının ödenmesi halinde kalan tutar (borç bakiyesi) üzerinden faiz hesaplanır. Kalan hesap bakiyesine, asgari tutar ve üzerinde ödeme yapılması durumunda akdi faiz, asgari tutarın altında ödeme yapılması durumunda ise gecikme faizi uygulanır. Temerrüt hali de dahil olmak üzere, kart uygulamasından doğan borçlarda bileşik faiz uygulanmaz. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), azami akdi ve gecikme faiz oranlarını tespit ve ilan etmeye yetkilidir.

3.13. Diğer banka kredi kartı borcu nasıl ödenir?

Diğer banka kredi kartı borcunuzu aşağıdaki adımları takip ederek ödeyebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; İşlemler > Ödemeler > Kredi Kartı Borç Ödeme > Kart No ile Ödeme > Kart Tipi > Başka Banka Kredi Kartı adımlarından Kart Numarası, Kart Sahibi, Tutar ve Açıklama alanlarını doldurarak ödemenizi yapabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Ödeme > Kredi Kartı > Başka Banka Kredi Kartı Ödeme adımlarını takip ederek ödemenizi yapabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Diğer banka kredi kartı borcumu ödemek istiyorum." diyerek diğer banka kredi kartı borcunuzu müsait olan hesabınızdan ödeyebilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğinizle gelerek, diğer banka kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.

4. Ödeme Kolaylığı Sağlayan Finansal Çözümler

4.1. Nakit Avans nedir?

Nakit Avans, Garanti BBVA kredi kartlarınız ile acil nakit para ihtiyacınızı kolayca giderebilmek için çekebildiğiniz bir üründür.
Nakit Avans kullanabileceğiniz kanallar aşağıda yer almaktadır :

 • BonusFlaş
 • Garanti BBVA ATM’leri
 • Diğer banka ATM'leri
 • Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333
 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı
 • Garanti BBVA Mobil
Kartınızla yaptığınız nakit çekim ve nakit kullanımı niteliğindeki işlemler için işlem tarihinden itibaren ödendiği tarihe kadar aylık akdi faiz oranı işletilir.

Nakit Avans işlemine son ödeme tarihine kadar ödeme yapmadığınız takdirde anapara üzerinden günlük mevcut nakit faizi işler.

Erken Kapama ve Kısmi Kapama yapıldığında Nakit Avans işlem ücreti iptal edilmez. Erken Kapama ve Kısmi Kapama yapılması halinde, kalan anapara üzerinden günlük mevcut Nakit Avans faizi işletilir. Kısmi Ödeme yapılması halinde, kalan tutar dönem içine Nakit Avans işlemi olarak yansıtılır ve işlem tarihinden itibaren Nakit Avans faizi işletilir. Nakit Avans işleminin yapıldığı gün ilgili işleme istinaden Erken Kapama ve Kısmi Ödeme yapılamaz.

Döviz ve USD ödeme tipli kartlarda Nakit Avans çekilmesi halinde mevcut ekspres limit işlemlerindeki gibi TL ekstre edilir.

Yasal düzenlemeler uyarınca; bir takvim yılı içinde üç defa, son ödeme tarihine kadar, ödenmesi gereken dönem borcunun minimum tutarın altında ödenmesi durumunda, borcun tamamı ödenene kadar kart Nakit Avans kullanımına ve limit artış değerlendirmesine kapatılır. Bu ödeme davranışı bir takvim yılı içerisinde art arda üç defa yapılırsa, borcun tamamı ödenene kadar kart kullanıma kapatılır.

Ürün hakkında detaylı bilgi için; https://bonus.com.tr/odeme-kolayliklari/nakit-avans

4.2. Taksitli Nakit Avans nedir? Nasıl alınır?

Taksitli Nakit Avans, nakit ihtiyacı olan kişilerin kredi kartları üzerinden nakit para temin edebildikleri ve ödemesini de taksitler halinde kolayca gerçekleştirebildikleri bir uygulamadır. Aşağıda listelenen kanallardan Taksitli Nakit Avans çekimi yapılarak belirlenen taksit planına uygun şekilde borç ödemesi yapılabilir.

BonusFlaş; Kart Bilgileri > Nakit Kullan > Taksitli Nakit Avans alanına girerek  Taksitli Nakit Avans çekebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Hesap ve Kart > Kartlar > Kredi Kartı seçimi > Nakit Avans / Taksitli Nakit Avans adımından işleminizi yapabilirsiniz. Taksitli Nakit Avans limitinizin bulunması halinde seçtiğiniz kredi kartınızdan, istediğiniz hesaba, istediğiniz tutarda Taksitli Nakit Avans gönderilecektir.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı > Kredi Kart seçimi > Nakit Avans butonundan işleminize devam edebilirsiniz. Nakit Avans limitinizin bulunması halinde seçtiğiniz kredi kartınızdan istediğiniz hesaba talep ettiğiniz tutarda Nakit Avans gönderimi yapılacaktır.

Garanti BBVA ATM; Kartlar > Kredi Kart seçimi > Tüm İşlemler > Taksitli Nakit Avans butonundan işleminizi devam edebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Kredi kartımla Taksitli Nakit Avans çekmek istiyorum” dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek kredi kartınızdan Taksitli Nakit Avansınızı kolayca kullanabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğiniz ile gelip, talebinizi iletip Taksitli Nakit Avans talebinde bulunabilirsiniz.

4.3. Kredi kartından Nakit Avans çekilebilir mi?

Kredi Kartınızdan Nakit Avans çekebilmek için aşağıdaki kanallarımızdan ilgili adımları takip edebilirsiniz.
BonusFlaş; Kart Bilgileri > Nakit Kullan > Nakit Avans alanına girerek Nakit Avans çekebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Hesap ve Kart > Kartlar > Kredi Kartı seçimi > Nakit Avans / Taksitli Nakit Avans adımından işleminizi yapabilirsiniz. Nakit Avans limitinizin bulunması halinde seçtiğiniz kredi kartınızdan, istediğiniz hesaba, istediğiniz tutarda Nakit Avans gönderilecektir.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı > Kredi Kart seçimi > Nakit Avans butonundan işleminize devam edebilirsiniz. Nakit Avans limitinizin bulunması halinde seçtiğiniz kredi kartınızdan istediğiniz hesaba talep ettiğiniz tutarda Nakit Avans gönderimi yapılacaktır.

Garanti BBVA ATM; Kartlar > Kredi Kart seçimi > Tüm İşlemler > Nakit Avans butonundan işleminizi devam edebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Kredi kartımla nakit avans çekmek istiyorum” dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek kredi kartınızdan nakit avansınızı kolayca kullanabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğiniz ile gelip, talebinizi iletip nakit avans talebinde bulunabilirsiniz.

4.4. Taksitli Para nedir ve hangi kanallardan başvuru yapılır?

Taksitli Para ile hiçbir formalite ile uğraşmadan anında nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Uygun faiz oranı ve taksit fırsatıyla geri ödemesini kolayca yapabilir, aylık taksit tutarlarını ekstrenizden rahatlıkla takip edebilirsiniz. Başvuru kanalları;

Garanti BBVA Mobil; Kartlar > Kart Seçimi > Nakit ve Ödeme Çözümleri > Taksitli Para adımından taksit ve tutar bilgisini girerek işleminize devam edebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı > Kredi Kart seçimi > Taksitli Para butonundan işleminize devam edebilirsiniz.

Garanti BBVA ATM; Kartlar > Kredi Kart seçimi > Tüm İşlemler > Taksitli Para > Yeni Başvuru butonundan işleminizi devam edebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Kredi kartımla taksitli para kullanmak istiyorum” dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek kredi kartınızdan taksitli para işlemi yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğiniz ile gelip, talebinizi iletip Taksitli Para talebinde bulunabilirsiniz.

4.5. Kredi kartından işlem taksitlendirme/ek taksit nasıl yapılır?

Peşin ödemek zorunda kaldığınız, taksitle ödeyebilseydim dediğiniz peşin alışverişlerinizi hemen kredi kartınız ile taksitlendirebiliriz. Bunun için işlem anında size SMS geldiyse SMS ile hemen başvurabilir ya da işlemleriniz henüz ekstre kesilmeden aşağıdaki kanallardan başvuru yapabilirsiniz.

BonusFlaş; Kart Bilgileri > Güncel Bilgiler > Dönem Harcamaları içinde seçili işlemlerin yanında çıkan Taksitlendir butonun basarak dilediğiniz taksit sayısını seçebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil; Hesap ve Kart > Kartlar > Kart Seçimi > Nakit ve Ödeme Çözümleri > İşlem Ertele / Taksitlendir / Ek Taksit adımından işlem yapabileceğiz tüm kart hareketlerine ulaşabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı; Kart > Kredi Kartı > Kredi Kart seçimi > Taksitli Para butonundan işleminize devam edebilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333; "Kredi kartımda işlem taksitlendirme / ek taksit yapmak istiyorum” dedikten sonra, yönlendirilen adımları takip ederek kredi kartınızda işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA Şubelerine kimliğiniz ile gelip, talebinizi iletip işlem taksitlendirme/ek taksit talebinde bulunabilirsiniz.

5. Sanal Kredi Kartı

5.1. Sanal kredi kart uygulaması ne şekilde yapılmaktadır?

Sanal kredi kartı, gerçek bir kredi kartı gibi olan fakat numaralarının gerçek karttan farklı olduğu, günlük kullanım için tasarlanmış dijital bir kredi kartıdır.

Sanal kredi kartı, kredi kartının fiziksel bir forma sahip olmayan, 16 haneli dijital versiyonu olarak tanımlanabilir.

Sanal kredi kartı uygulaması sayesinde kredi kart hamilleri, asıl kartlarına bağlı olarak üretilen sanal kart bilgilerini kullanılarak güvenle alışveriş gerçekleştirebilirler.

Sanal kredi kart üretilmesi ve bu kart için limit belirlenmesi ile ilgili detaylar, kartı veren bankaların internet siteleri ve mobil uygulamalarında yer almaktadır.

5.2. Sanal kredi kartın özellikleri nelerdir?

Sanal Kredi kart hem alıcı, hem de satıcı için tam güvenlik sağlar. İnternetten alışveriş yapmak istiyor ama kendinizi güvende hissetmiyorsanız Garanti BBVA Sanal Kredi Kartlarını kullanabilirsiniz. Sanal Kredi Kartlarının limitini kendiniz belirler ve telefon veya internet üzerinden risksiz alışveriş yapabilirsiniz.

 • Garanti BBVA Sanal Kredi Kartı için yıllık kart ücreti ödemezsiniz.
 • Garanti BBVA Sanal Kredi Kartı, birçok sanal mağazada indirimli alışveriş yapmanızı sağlar.
 • Hem alıcı, hem de satıcı açısından tam güvenlik sağlayabilmek amacıyla Garanti BBVA tarafından geliştirilmiştir.
 • Sanal kredi kartınızın limiti ’sıfır’ olsa bile yapacağınız deneme amaçlı alışverişler sonrasında - Visa ve Mastercard kuralları gereği - iş yerleri için tanımlanmış olan ve ülkelere göre farklılık gösteren işlem limitleri dahilinde sanal kredi kartınıza borç gelebilir. Bu nedenle sanal kredi kartınıza bir borç geldiği taktirde, işlem tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde itirazlarınızı Garanti BBVA Mobil veya İnternet aracılığıyla tarafımıza iletmeniz halinde, ilgili tutarlar tarafınıza iade edilecektir.

6. Ek Kart

6.1. Ek kart nedir?

Bonus Ek Kart, Bonus kartınızın size sunduğu imkanlardan sevdiklerinizin de yararlanmasını sağlayan ve sizin hesabınıza bağlı bir kredi kartıdır. Ek Kart'la ilgili detaylı bilgiye Bonus Ek Kart sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

6.2. Ek kart ne işe yarar?

Bonus ek kart, Bonus kartınızın sunduğu imkanlardan sevdiklerinizin de yararlanmasını sağlayan ve sizin hesabınıza bağlı avantajlı bir kredi kartıdır.

Türkiye'nin en çok kullanılan kartı Bonus'la yüzbinlerce işyerinde size özel bonus ve taksit ayrıcalıklarından faydalanmanızı sağlar.

Bonus ek kart ile taksitli alışverişin keyfini yaşarken, alışverişlerinizden bol bol bonus kazanır, kazandığınız bonuslarla Bonus Program Ortaklarında bedava alışveriş yapabilirsiniz.

6.3. Ek kart nasıl kullanılır?

Bonus Ek Kart, Bonus kartınızın sunduğu imkanlardan sevdiklerinizin de yararlanmasını sağlayan ve sizin hesabınıza bağlı bir kredi kartıdır. Herhangi bir kredi kartı gibi kullanılabilir.

6.4. Ek kart nasıl çıkarılır?

Başvurularınızı bonus.com.tr adresinden, tüm Garanti BBVA Şubelerinden veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı aracılığıyla yapabilirsiniz. Ayrıca 444 0 333'ü arayıp, Bonus Ek Kart başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

6.5. Ek kart ücreti ne kadardır, ürünlere göre farklılık gösterir mi?

Bonus ek kart ücreti asıl kart ücretinin yarısıdır.

6.6. Ek kartın özellikleri asıl kart ile aynı mıdır?

Ek kart özelliklerini ek kart müşterisi istediği gibi belirleyebilir. Böylelikle alışveriş tercihleri birbirlerinden farklı müşterilerimizin eş, kardeş veya çocukları da kendi kredi kartı tercihlerine sahip olabilirler.

7. Troy Kredi Kartı

7.1. Troy kart nedir?

Troy kart, Türkiye'nin ilk ve tek yerli ödeme sistemidir. Bankalararası Kart Merkezi tarafından 2015 yılında kurulmuştur. Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart olarak kullanılabilir.

7.2. Troy ödeme sistemine uygun kaç tane kredi kartı vardır?

Bankamıza ait tüm kart ürünlerinin hem Visa, hem Mastercard, hem de Troy ödeme sistemi özellikleri bulunmamakta olup Bankamızın Troy ödeme sistemi özellikleri bulunan toplamda 8 adet ürünü bulunmaktadır. Bunlardan biri paracard diğer 7’si ise kredi kartıdır. Bu kredi kartları Bonus Classic, Bonus Gold, Bonus Sanal, Bonus Platinum, Bonus Bussiness, Corporate Silver Business, Corporate Gold Business, Bonus Flexi ürünlerinden oluşmakta olup sayılan bu ürünler dışında başka bir kredi kartı ürününde Troy ödeme sistemi özelliği bulunmamaktadır.

7.3. Troy kredi kartı nerelerde kullanılır?

Troy ödeme sistemi bugün için sadece yurt içi harcamalarda kullanılmaktadır. Troy ödeme sisteminin sadece yurt içindeki tüm bankalara ait ATM ve POS cihazları ile yurtiçi e-ticaret işlemlerinde kullanılmakla; müşterilerimizin mevcut olarak kullanmış olduğu Mastercard veya VISA kartları ile yapmış olduğu yurtdışı fiziki/internet harcaması ve yurtdışı menşeili firmalardan (Amazon, Netflix ve benzeri) hizmet/ürün satın alımına ilişkin harcamalar bu nedenle, Troy ödeme sistemli kartlar nezdinde gerçekleştirilememektedir.

7.4. Troy kredi karta nasıl başvurulur?

Müşterilerimiz Garanti BBVA İnternet / Mobil Şubeden, Müşteri İletişim Merkezi ve şubelerimizden başvuru yapabilirler.

7.5. Troy kredi karta Visa ve Master kartın yenilenmesi ile sahip olunabilir mi?

Troy kart tamamen yeni bir kart olup eski Visa ya da Mastercart’ın yenilenmesi anlamına gelmemektedir. Yepyeni bir kart olması sebebiyle de belirtilen nitelikteki eski karta ait talimatların, harcamaların, mil, bonus vs. tüm ödül kayıtlarının, sadece ilgili karta ait olan ve aktarılamayan diğer tüm özelliklerin Troy karta aktarılması, bu özelliklerin Troy kartta birleştirilebilmesi de mümkün değildir.

7.6. Troy kredi kartının aidatı ne kadardır?

Ücretsiz olarak sunulan kredi kartı ürünümüz dışında, tüm kartlarda olduğu gibi, Troy ödeme sistemi nitelikli kartlarda da yıllık kart aidat ücreti alınmaktadır. İlgili kart aidatına ilişkin olarak mevzuata uygun şekilde müşterimiz bilgilendirmekte ve yine mevzuata uygun şekilde yıllık kart aidatı kartın ilk açılışını takip eden 12 ayın sonunda müşterilerimizin kartlarına yansıtılmaktadır.

8. Anahtar Kart Programı

8.1. Anahtar kart programı nedir?

Anahtar Kart Programı, Garanti BBVA kredi kartlarının fırsatlarla dolu dünyasına giriş anahtarıdır.

Anahtar Kart Programı’nda seçilecek bireysel kredi kartı, Garanti BBVA bireysel kredi kartlarından bir tanesi olabilir. Bonus, Miles and Smiles, Shop and Fly kredi kartları tüm özellikleri aynı kalacak şekilde Anahtar Kart Programı ile sahip olunabilir.

Türkiye’nin en yaygın üye işyeri ağında alışverişlere taksit yapar, her ay 300’den fazla kampanya fırsatından yararlanma imkanı sunar. Yapılan alışverişlerden bonus veya mil kazanılır ve kazanılan bonuslarla bedava alışveriş yapılabilir.

Üstelik, Anahtar Kart Programı’na dahil olunduğunda ödemeler her 6 ayda bir değerlendirilir. Bankada kullanılan diğer ürünler için de geçerli olmak üzere, ödemelerin düzenli yapılması durumunda kredi skoru yükseltilebilir.

Değerlendirme sonucunda, uygun bulunursa karta bağlı teminat kaldırılır ve kart herhangi bir teminata bağlı olmadan kullanabilir.

8.2. Anahtar kart programına nasıl başvurulur?

Anahtar Kart Programı’ndan faydalanmak için tek yapılması gereken, 700 TL'den başlayan teminat tutarını hesapta bulundurmaktır. Sonrasında hesaptaki teminat tutarına bloke konularak kartın başvurusu onaylanır.

Anahtar Kart Programı ile başvurulmuş kredi kartı Garanti BBVA bireysel kartlarından herhangi biri olabilir. Örneğin Bonus kredi kartına Anahtar Kart Programı ile sahip olunabilir.

Anahtar Kart Programı’na dahil olmak için en yakın Garanti BBVA şubesini ziyaret etmek yeterlidir. Garanti BBVA Mobil veya Garanti BBVA Internet Bankacılığı üzerinden yapılan kredi kartı başvurularının uygun görülmesi durumunda Anahtar Kart Programına yönlendirme yapılır.

8.3. Anahtar Kart Programının kredi skorunu yükseltmeye etkisi var mıdır?

Kredi skorunun yükseltmenin yollarından bir tanesi de Anahtar Kart Programına dahil olmaktır.

Anahtar Kart Programı, Garanti BBVA kredi kartlarının fırsatlarla dolu dünyasına giriş anahtarıdır. Anahtar Kart Programı ile başvurulmuş kredi kartı Garanti BBVA bireysel kartlarından herhangi biri olabilir.

Anahtar Kart Programına dahil olunması durumunda ödemeler her 6 ayda bir değerlendirilir. Bankada kullanılan diğer ürünler için de geçerli olmak üzere, ödemelerin düzenli yapılması durumunda kredi skoru yükseltilebilir. Değerlendirme sonucunda eğer uygun bulunursa, karta bağlı teminat kaldırılır ve kart herhangi bir teminata bağlı olmadan kullanılabilir.

9. Bonus Genç Kredi Kartı

9.1. Bonus Genç nedir?

Bonus Genç 18-25 yaş arası gençler için kart ücreti olmayan gençlik kredi kartıdır. Bonus Genç sahipleri BonusFlaş üzerinden veya tek bir SMS ile kampanyalara katılarak Bonus dünyasının fırsatlarından yararlanabilir.

9.2. Bonus Genç kredi kartına nasıl başvurulur?

Bonus Genç kredi kartına Garanti BBVA Şubeleri, Garanti BBVA Mobil, Garanti BBVA İnternet üzerinden veya “GENC” yazıp 3340’a kısa mesaj göndererek başvurabilirsiniz. Başvuru tıklayınız.

9.3. Bonus Genç kimler başvurabilir?

18-25 yaş aralığındaki bütün gençler Bonus Genç kredi kartı başvurusunda bulunabilir.

9.4. Bonus Genç kartın aidatı var mı?

Gençlere özel Bonus Genç kart için herhangi bir yıllık kart ücreti talep edilmemektedir.

9.5. Bonus Genç kartın ürün özellikleri nelerdir?

Garanti BBVA'nın tamamen gençler için hazırladığı Bonus Genç'e özel bir çok fırsat mevcuttur. Bonus Genç ile alışveriş kolaylığı, restoran, fast food ve kahve zincirlerine özel bonuslar, ekstra oyun dünyasına ait indirimler, market alışverişlerinde ekstra bonus imkanları ve geniş taksit seçenekleri ile sınırsız fırsatlar sunan bir karttır.


Ayrıca kişiye özel anlık fırsatlardan yararlanmak için BonusFlaş'ı indirmek gereklidir.


Bonus Genç kredi kartı ile tüm Garanti BBVA ATM'lerimizden vadesiz hesaplarına ulaşabilir, Paracard ile yapılan para çekme, para yatırma gibi işlemleri Bonus Genç ile rahatlıkla yapabilir. Bonus Genç'in temassız özelliği sayesinde 750 TL ve altındaki işlemlerini bozuk para taşımadan, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilirsin.


Bonus Genç ile Bonus Program Ortakları tarafından yapılan taksitlerden faydalanabilir, alışverişlerinden bol bol bonus kazanılabilir. Kazanılan bonuslar Bonus Program Ortaklarında bedava alışveriş olarak kullanılabilir.
Ayrıca;

9.6. Bonus Genç kart nerelerde geçerlidir?

Bonus Genç kart, MasterCard ve Visa amblemi olan tüm noktalarda geçerlidir.

10. Bonus DIJI

10.1. Bonus DIJI kartın diğer kartlardan farkı nedir?

Bonus Diji kart üzerinde sadece ad ve soyadı bilgileri yer alır. Kartın üzerinde kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV bilgileri yer almaz.

Başvurunun onaylanmasının ardından, kart bilgileri (kart numarası, son kullanım tarihi ve CVV) BonusFlaş, Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA İnternet Bankacılığı kanallarından görüntülenebilir. Böylelikle başvuru onaylanır onaylanmaz, basılı kartı teslim almaya gerek kalmadan, internetten alışveriş yapmak mümkün hale gelir.

10.2. Bonus DIJI karta nasıl başvurulur?

Mevcutta Garanti BBVA kredi kartı olan müşterilerimiz, BonusFlaş üzerinden Bonus Diji kredi kartına başvurabilir.

10.3. Bonus DIJI kart aidatı nedir, ekstra bir ücret var mıdır?

Bonus Diji'nin yıllık kart aidatı Bonus kredi kartı ile aynıdır. Birden fazla Bonus kartın olması durumunda toplamda tek bir kart ücreti yansıtılır. Şeffaf Bonus, Aynalı Bonus, Çevreci Bonus, Altın Bonus, Money Bonus, Bonus Amex ve Taraftar Bonus'lar bu kapsamın dışında bulunmaktadır.

11. Flexi Kredi Kartı

11.1. Flexi kredi kartının özellikleri nelerdir?

Bankaların müşteriler adına karar vermesinden sıkılanlar için ideal bir karttır. Kendi alışveriş dünyasını yaratmak isteyen müşterilerimiz aynı zamanda kampanya, ödül ve faiz oranlarına karar ve ayrıca kartını istediği şekilde tasarlar.

Flexi Bonuslar ile ; Bonus Program Ortaklarında harcama yapılabilir, kredi kartı borcu ödenebilir, uçak bileti satın alınabilir. Ayrıca Bonus Program Ortaklarında, işyerlerinin verdiği standart taksit imkanından faydalanma imkanı vardır. Bonus Program Ortaklarında işyerlerinin verdiği ödül oranında kazanım olur. Hatta diğer alışveriş noktalarında kazanılan bonus oranı da belirlenebilir.

11.2. Flexi Kredi Kartı ile ne kadar bonus kazanılır?

Flexi kart ile Bonus program ortaklarında, üye işyerlerinin verdiği standart bonus ve taksit imkanından faydalanır.

Flexi Card ile seçilen kampanyalardan bir ekstre dönemi içinde kazanılabilecek maksimum bonus tutarı 20 TL toplamda ise bir ekstre döneminde kazanılabilecek tutarı 40 TL ve 12 aylık dönemde kazanılabilecek bonus tutarı 720 TL dir. Limitin aşılması halinde sadece Bonus Program Ortaklarında yapılan harcamalardan standart bonus oranlarında bonus kazanmaya devam edilebilir.

Flexi kart ile ilgili harcamalardan 50 TL ile 5.000 TL arası işlemlerden bonus kazanımı gerçekleşir.

11.3. Flexi ile bonus kampanyalarına nasıl ve ne kadar ücret ödeyerek katılım sağlanır?

Flexi ile tüm Bonus kampanyalarından ücretli olarak yararlanılabilir.

Belirtilen ücret her kampanyaya katılım için 50 TL'ye kadar olmak üzere farklı ücretlendirilir ve "Kampanya katılım ücreti" olarak ekstreye yansıtılır. Kampanyalara katılım ile ilgili detaylı bilgi kampanyalar sayfasında bulunmaktadır.

11.4. Biriken bonusları ne şekilde kullanabilir?

Flexi kart ile kazanılan bonusla, Bonus program ortaklarından bedava alışveriş yapabilir. Bu bonusla Flexi kart borçları ödenebilir.

11.5. Flexi kampanya soruları

11.5.1. Flexi kampanyası nedir?

Flexi kampanyası,
 • Başvurduğunuz sırada belirleyebileceğiniz,
 • Kendinize özgü oluşturduğunuz
 • Siz vazgeçene kadar devam edecek,
 • Ekstra taksit ve ekstra bonus kazandıran, kartınızın size özgü esnek bir özelliğidir.

11.5.2. Flexi’de kaç kampanya var?

Flexi'nin toplam 4 kampanyası vardır. Hazır Flexi seçeneklerinde bu kampanyalar belirlenmiştir.
Bu kampanyalar;
 • Bol Bonuslu Flexi – Ekstredeki Een Yüksek Harcama
 • Bol Taksitli Flexi – Sektör Seçimi
 • Bonuslu – Taksitli Flexi Ekstredeki En Yüksek Harcama
 • Ekstra Bonuslu Flexi – Sektör Seçimi

11.5.3. Kampanyalardaki taksit veya bonus alışveriş sliplerinde gözükür mü?

Seçilen kampanyadaki taksit veya bonus Bonus Program Ortaklarında yapılan alışveriş sliplerinden takip edilebilir.

11.5.4. Faiz, bonus ve paket ücreti için belirlenen bonus kampanyalarda seçilen bonusu nasıl etkiler?

Kampanyalarda seçilen bonus, ekstra bonustur. İster Bonus Program Ortağı olsun, ister başka bir işyeri olsun kazanılan bonusun üzerine eklenir.

Örneğin; (Bonus Program Ortakları dışında geçerli olan) bonus %1 olarak belirlendi. Ekstra bonus olarak da Firma Seç kampanyasından %1 bonus talep edildi. Bu durumda Bonus Program Ortakları dışında seçilen firmada “%1+%1ekstra” toplam %2 bonus kazanımı gerçekleşir.

11.5.5. Seçilen kampanyadaki alışveriş Bonus üye işyerlerinde olursa toplam kaç taksit kazanılır?

Seçilen kampanyada kazanılan ekstra taksit veya bonus, Bonus Program Ortaklarında kazanılan ekstra taksit veya bonusun üzerine eklenir.

11.5.6. Seçilen kampanyadaki alışveriş Bonus üye işyerlerinde olursa kazanılan bonus nasıl hesaplanır?

Seçilen kampanyada kazanılan ekstra taksit veya bonus, Bonus Program Ortaklarında kazanılan ekstra taksit veya bonusun üzerine eklenir.

11.5.7. Kampanyada en avantajlı taksit veya bonusu seçmek faiz veya bonus oranını etkiler mi?

Seçilen kampanyaların finansal değerleri (maliyetleri) birbirinden farklıdır. Bu nedenle seçilen faiz oranı, bonus oranı ve paket ücreti seçilen kampanyaya göre farklılaşır.

11.5.8. En yüksek harcamaya bakılırken sadece o ekstre döneminde yapılan harcamalara mı bakılır?

Her ekstrede, sadece o ekstre döneminde yapılan alışverişler bu kampanya kapsamındadır.

Yapılan taksitli alışverişin toplam tutarı kampanyaya dahildir. Örneğin, 300 TL /3 taksitli bir alışverişte karşılaştırma, her bir takside değil (100 TL'ye değil), toplam değere (300 TL'ye) göre yapılır.

Ekstrede en yüksek tutar daha önce yapılan bir alışverişin 2. veya daha sonraki bir taksiti olabilir. Ancak sadece o dönem yapılan alışverişlere bakıldığından bu taksitler en son ekstrenizdeki kampanyaya dahil edilmez.

11.5.9. Sektör seç kampanyasında kaç sektör seçilebilir?

Sektör seç kampanyasında sadece 1 sektör seçilebilir. Seçilen sektördeki tüm işyerlerinde (Bonus Program Ortakları dahil) ekstra taksit veya ekstra bonus kazanılır.

Sektör seçenekleri; Beyaz Eşya/Elektronik, Turizm, Sağlık, Restoran/Eğlence/Spor, Eğitim, Yurt dışı harcamaları, Market, Akaryakıt, Giyim

Örneğin; Giyim sektöründe ekstra 1 taksit seçilir ve Bonus'a 3 taksit yapan bir program ortağında alışveriş yapılırsa, ekstreye 3 + 1 ekstra = 4 taksit yansır. Eğer program ortakları dışında alışveriş yapılıyorsa ekstreye 1 + 1 ekstra = 2 taksit yansır.

11.5.10. Seçilen sektörde alışveriş yapıldığı halde kampanya ekstreye yansımazsa ne yapmak gerekir?

Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333 aracılığı ile bilgilendirme yapıldığında, gerekli düzeltmeler Banka tarafından yerine getirilir.

11.5.11. Elektronik bir eşya marketten alınırsa elektronik sektöründen yapılmış sayılır mı? Sektör ayrımları nasıl yapılır?

Marketten elektronik eşya satın alınsa bile bu işlem market sektöründe yapılmış sayılır. Bu gibi durumlarda alışveriş yapılan yerin hangi sektöre girdiğine göre bir ayrım yapılır.

11.6. Hazır Flexi Paket soruları

11.6.1. Hazır Flexi sene sonu geldiğinde devam eder mi?

Sene sonu geldiğinde kartın süresi otomatik olarak 1 yıl uzar.

12. Çevreci Bonus Kredi Kartı

12.1. Çevreci bonus nedir?

Bonus'un doğayı koruma ve sürdürülebilirlik için başlatmış olduğu Çevreci Bonus programıdır. Bonus'un tüm özelliklerine sahip ve tüm kampanyalarına katılım sağlanan Çevreci Bonus'la yapılan alışverişlerden bonus kazanabilir, Bonus Program Ortaklarında kazanılan bonuslarla bedava alışveriş yapılabilir.

Bonus'un ayrıcalıklı dünyasından yararlanırken, alışverişlerde avantajlı ödeme seçenekleri ve faizlerden de fayda sağlanabilir. Çevreci Bonus'la yapılan harcamaların bir kısmı ile WWF Türkiye'ye bağış desteği sağlanabilir. Doğayı Koruyan Çevreci Bonus, yurt içi ve yurt dışındaki tüm alışveriş noktalarında kullanılabilir.

12.2. Çevreci bonus nasıl alınır?

Çevreci Bonus almak için bonus.com.tr web sitesi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Mobil uygulaması üzerinden, Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333'ü arayarak ya da Garanti BBVA şubelerine uğrayarak, TC kimlik ve telefon numarası ile başvuru yapılabilir. Mevcutta Garanti BBVA kredi kartı varsa, BonusFlaş üzerinden de Çevreci Bonus'a başvuru yapılabilir.

12.3. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) nedir?

1961 yılında kurulan Dünya Doğayı Koruma Vakfı, doğanın zarar görmesini sonlandırmayı ve doğaya verilen zararları onarmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur.

13. Temassız İşlem Teknolojisi (NFC)

13.1. Temassız işlem teknolojisi nedir?

Android işletim sistemine sahip ve NFC (Near Field Communication - Yakın Alan İletişimi) özellikli akıllı telefon sahibi müşteriler, kartlarını almış oldukları bankanın mobil uygulaması aracılığı ile sahip oldukları kartları mobil temassız ödeme için tanımlayabilmektedir. Bu sayede, POS cihazlarında işlem yapılırken cep telefonları POS cihazına okutularak alışveriş işlemi gerçekleştirilir.

13.2. NFC neden kullanılır?

Kredi kartları ve kimlik gibi akıllı kartlarda da NFC teknolojisi kullanılmaktadır. Bu kartlar, işlemleri daha hızlı ve güvenli hale getirir. Ayrıca güvenlikli alanlarda kullanılan kartlı kapı veya turnike sistemleri de NFC yardımıyla çalışmaktadır.

13.3. NFC teknolojisi güvenli midir?

NFC teknolojisi, doğru şekilde kullanıldığında oldukça güvenli bir teknolojidir. NFC cihazları, 4 cm gibi yakın bir mesafede veri transferi yapar. Haliyle bu cihazlara erişmek için fiziksel olarak yakın olmak gerekmektedir. Bu da NFC teknolojisinin art niyetli kişiler tarafından kolayca ele geçirilmesini zorlaştırmaktadır.

NFC cihazlarının güvenliği, kullanım biçimine ve uygulamaya göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle NFC teknolojisi kullanılarak yapılan mobil ödemelerde güvenlik önemlidir. Bu nedenle NFC cihazlarının güvenliğini artırmak için bazı önlemler alınabilir. Güvenliğin sağlanması için cihazlarda kullanılan yazılımların güncel olması, NFC özelliklerinin sadece güvenilir uygulamalarla kullanılması ve NFC etiketlerinin güvenli bir şekilde saklanması gibi konulara özen gösterilmesi gerekir.

  14. QR İşlemler

14.1. QR kod nedir, nasıl kullanılır?

QR kod, ilgili düzenlemede yer alan usul ve esaslara göre oluşturulan ve Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamındaki ödemelerde kullanılabilecek olan karekodu ifade eder.

Bu hizmeti sunan bankaların mobil uygulamaları üzerinden QR kod okutularak hem kredi kartı hem de banka kartı ile ödeme yapılabilmesi mümkündür.

Kart hamillerinin satış işlemi esnasında mobil uygulama üzerinden giriş sağlamalarından sonra, alışverişin yapıldığı POS cihazında oluşan QR kod okutularak işlemin işyerinin POS cihazına yönlendirilmesi ile işlem sonuçlanmaktadır.

Konuya ilişkin detay bilgi, Ödeme Hizmetlerinde QR kodun Üretilmesi ve Kullanılması Hakkında Yönetmelik’te yer almaktadır.

15. Kart güvenliği

15.1. Kredi kartı güvenlik kodu nedir?

Kredi kartı güvenlik kodu kredi kartının arka tarafında yer alan manyetik şeridin üzerinde yer alan numaraların son 3 hanesidir. Güvenlik kodu kredi kartı şifresi ile karıştırılmamalıdır. Bu kod her kredi kartına özel bir koddur ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde güvenlik sağlama amacıyla oluşturulmuştur. Kredi kartı güvenlik kodunun ikinci bir kişi ile paylaşılmaması kart güvenliği açısından önem taşımaktadır.

15.2. Kredi kartı güvenlik kodu nerededir?

Kredi kartı güvenlik kodu, kartın arkasında, imza bölümünün sağ üst bölümünde bulunur.

15.3. Kredi kartı kullanılamaz hale geldiğinde ne yapılmalıdır?

Kredi kartın kırılması durumunda Garanti BBVA Şubelerinden yada Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333'ü aranarak kartın yenilenmesi talep edilebilir.

15.4. Kredi kartı çalınırsa ne yapılmalıdır?

Kredi kartın kaybolduğunu veya çalındığını fark edildiğinde Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333 aranarak kartın kapatılıp yenilenmesi talep edilmelidir.

15.5. Kayıp çalıntıdan sonra yenilenen karttan ücret alınır mı?

Kayıp/çalıntı nedeni ile kartlar 1 takvim yılı içinde toplam 2 kez değişmesi durumunda ücret alınmayacak, 3. değişim ile birlikte her bir kart yenilemesi için ücret alınacaktır. Ek kartlar da bu uygulamaya dahildir.

15.6. Kart şifresinin gizliliği neden önemlidir?

5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu (Kanun) gereğince kart şifresinin korunması ve üçüncü kişilerin şifreyi öğrenmemesi için gerekli önlemlerin alınması yükümlülüğü kart hamiline aittir. Bu sebeple banka çalışanı dahi olsa şifre kimseyle paylaşılmamalıdır.

15.7. Kart kullanımına ilişkin temel yükümlülükler nelerdir?

Kart kullanımından doğan sorumluluk, sözleşmenin imzalandığı ve kartın kart hamilinin zilyetliğine geçtiği veya fiziki varlığı bulunmayan kart numarasının öğrenildiği andan itibaren, kart hamiline aittir. Kartın imza hanesinin kart hamili tarafından imzalanmış olması zorunludur. Üye işyerinin talep etmesi durumunda kart hamili, kartın kullanımı sırasında kimlik belgesi ibraz etmek zorundadır.

15.8. Kart hamilinin bildirim zorunlulukları ve sorumlulukları nelerdir?

Kart hamili, kendisine tevdi edilen kartı ve kartın kullanılması bir kod numarası, şifre veya kimliği belirleyici başka bir yöntemin kullanılmasını gerektiriyorsa;

 • Bu bilgileri güvenli bir şekilde korumak ve başkaları tarafından kullanılmasına engel olacak önlemleri almak,
 • Kartın kaybolması, çalınması veya iradesi dışında gerçekleşmiş herhangi bir işlemi öğrenmesi halinde kart çıkaran kuruluşu derhal haberdar etmek zorundadır. Kart hamili adresinde meydana gelen değişiklikleri, değişiklik tarihinden itibaren 15 gün içinde kart çıkaran kuruluşa bildirmekle yükümlüdür.
 

15.9. Kartımı kullanırken güvenlik için ne yapılmalıdır?

 • Kredi kartı müşterilerimize kapalı zarfta gönderilir. Teslim almadan önce zarfın kontrol edilmesi gereklidir. Kart teslim alındıktan sonra kurye ile kart bilgileri paylaşılmamalı ve kart teslim edilmemelidir.
 
 • Aşağıdaki bilgiler başka kimselerle paylaşılmamalıdır ;
 • Kartın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu,
 • Amex kartlar için kartın ön yüzündeki 4 hane kod,
 • Kartın son kullanma tarihi ve şifre bilgileri.
 
 • Şifre kartın üzerinde veya cüzdanda yazılı olarak bulundurulmamalı ya da cep telefonuna kaydedilmemelidir.
 • Riskli bir işlem tespit edildiğinde; bu işlemin gerçekleşmesi Banka tarafından engellenip Bankada kayıtlı cep telefonuna SMS gönderilir veya arayarak bilgi verilir. Bu sebeple Bankadan gelen mesajlar dikkatle okunmalı ve bilgi dışı bir işlem varsa Müşteri iletişim Merkezi / 444 0 333’ü arayarak kartın kapatılıp yenilenmesi talep edilmelidir. Sesli yönlendirmeye “kartımı bulamıyorum” veya “kartımı çaldırdım” diyerek Kayıp/Çalıntı menüsüne bağlanılıp, kartın hemen kapatıp yenilenmesi sağlanabilir. Bu menüden sadece kartın kapatılıp yenilenme işlemi  yapılabilir.
 • Kartı kullanırken satıcıların yaptığı işleme dikkat edilmelidir. Kart işlem yapılmak üzere satıcıya verildiğinde kart bilgilerinin not edilmediğinden ya da POS cihazı dışında bir cihazdan geçirilmediğinden emin olmak gereklidir.
 • Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde işyerinin düzenlediği satış belgesini (kredi kartı slibi) inceleyerek üzerinde yer alan bilgilerin (alışveriş tarihi, kart sahibi - alışveriş tutarı) doğruluğu kontrol edilmelidir.
 • Kredi kartı numarasının başkalarının eline geçmesini önlemek için kart numarasının bulunabileceği ekstre, ATM fişi, satış belgesi (slip) gibi belgeleri güvenli bir yerde muhafaza edilmesi gerekir. Bu belgelere ihtiyaç kalmadığı durumlarda, üzerindeki numaralar okunamayacak şekilde imha edilmelidir.
 • Kartı sadece sahibi kullanmalı, başka kimsenin kullanmasına izin vermemelidir.

Back to Top