Mikrofon
Şimdi konuşun..

Temassız Ödeme

KREDİ KARTINIZIN TEMASSIZ ÖZELLİĞİ İLE HEM HIZLI HEM GÜVENLİ ALIŞVERİŞ YAPIN

Günlük alışverişlerinizde zamandan kazanın, hızlı ve sorunsuz ödeme avantajının keyfini yaşayın. 1.500 TL ve altındaki tüm alışverişlerinizde temassız, öde ve geç özelliği sayesinde şifreyi tuşlamaya gerek kalmadan 1 saniyeden çok daha kısa sürede ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece kasa önlerinde vakit kaybetmeden temassız ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Temassız ödeme limiti 1.500 TL olsa da 1.500 TL'nin üzerindeki alışverişlerinizde tüm kartlarınızla aynı şekilde şifre girerek ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz. Üstelik müşterilerimiz, temassız kart kullanarak ayrıcalıklı fırsatlardan da yararlanıyor.

Öde ve Geç

Kredi kartı şifrenizi tuşlayarak vakit kaybetmek ya da yanınızda bozuk para taşımak istemiyorsanız, "Öde ve Geç" özelliğiyle sizlere yepyeni bir ödeme deneyiminin kapılarını açıyor. Temassız ödeme sisteminde, temassız okuyucusu bulunan bütün noktalarda şifre ya da imza ile uğraşmadan çok hızlı bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Ödemelerinizi kolayca yaparken, tüm kampanyalardan da faydalanabilirsiniz. Kredi kartınızın avantajlarla dolu dünyasında tamamen güvenli bir şekilde kolay ve hızlı alışverişin tadını çıkarırken fırsatlardan yararlanmaya devam etmek daima mümkün. Yapacağınız her bir temassız ödeme işleminde o işleme özel şifreleme sistemleri ile de işlem verileriniz güven içerisinde korunuyor. Temassız ödemelerde uygulanan çoklu güvenlik seviyeleri sayesinde işlemler en güvenli şekilde gerçekleştiriliyor.

Temassız Ödeme Nedir?

Temassız ödeme, bu özelliğe sahip kredi kartları ve POS cihazlarıyla şifre girmeden, kartı cihaza yaklaştırarak ödeme yapma işlemine denir. Giderek popülerleşen bu teknoloji konusunda merak edilen konulardan bir tanesi de "Temassız ödeme güvenli mi?" sorusu olur. Temassız ödemelerde uygulanan çoklu güvenlik seviyeleri sayesinde işlemler en güvenli şekilde gerçekleştiriliyor.

Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

Temassız ödeme işlemi; temassız kredi kartı ve temassız POS cihazı ile kart cihaza yaklaştırarak yapılır. Bu sayede ödeme işlemi, kart şifresi girmeye gerek kalmadan en hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Temassız Ödeme Limiti Nedir?

Temassız ödeme özelliğini kullanarak kartı POS cihazına takma, imza atma ya da şifre tuşlama derdine girmeden en hızlı ve sorunsuz şekilde ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınız ile ödeme yapmanız gereken her noktada, POS cihazının da temassız özellikli olması koşuluyla 1.500 TL’ye kadar olan ödemelerinizi kolayca yapabilir ve bu konforu yaşayabilirsiniz.

Mobil Temassız Ödeme Nedir?

Mobil temassız ödeme işlemi, Android yazılıma sahip cep telefonunuzu kredi kartı gibi kullanmanızı sağlayan bir sistemdir. Cep telefonu ile temassız ödeme yapmak için öncelikle kredi kartınızı cep telefonunuza tanımlamanız ve mobil ödeme açma işlemi yapmanız gerekir. Ödeme yapacağınız zaman 1.500 TL ve altındaki alışverişlerinizde kartınızın şifresini girmeye gerek kalmadan telefonunuzu POS cihazına yaklaştırarak telefonla temassız ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

NFC Özelliği Nedir ve NFC Desteği Ne İşe Yarar?

Türkçe’de "yakın alan iletişimi" anlamına gelen NFC, Bluetooth ya da Wi-Fi gibi çalışan ancak 4 cm mesafede kullanılabilen bir çeşit kablosuz iletişim teknolojisidir. Bu teknolojiye sahip iki cihaz arasında kısa mesafeden hızla veri alışverişi yapılabilir. Telefonu POS cihazına yaklaştırarak yapılan ödeme işlemi de bir NFC özelliğidir. "NFC ne işe yarar?" sorusunun cevabı da "ödemelerin hızlı ve güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlamak" olur.

NFC ile Ödeme Nasıl Yapılır?

NFC özelliği kullanılarak ödeme yapmak için bu özelliğe sahip bir POS cihazı ile bir akıllı telefona ihtiyaç duyulur. Ardından akıllı telefon, POS cihazına değdirilmeden yalnızca yaklaştırılır. Böylece 1 saniyeden kısa bir süre içinde ödeme yapılabilir. Ancak bu işlemin gerçekleşebilmesi için öncelikle akıllı telefona NFC kredi kartı tanımlama işlemi yapmak gerekir.

POS Cihazından Temassız İşlem Nasıl Yapılır?

American Express, MasterCard ya da Visa logolu kredi kartları ve banka kartlarıyla 1.500 TL'ye kadar olan işlemlerde kartları POS cihazına takmadan, şifre girmeden veya imza atmadan temassız ödeme teknolojisi kullanılarak işlem yapılabilir. Bunun için kart üzerinde temassız ödeme logosunun bulunuyor olmasına dikkat etmek gerekir. POS cihazı ve kredi kartı, temassız özellikli ise kolayca işlem gerçekleştirilir.

Back to Top