Kredi Kartı Nakit Avans Nedir? Hangi Kredi Kartı Nakit Çekim Fırsatı Sunar?

Kredi kartı nakit avans, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanın hızlı ve pratik bir yoludur. Bu içeriğimizde, kredi kartı nakit avansının ne olduğunu ve nasıl çekileceği hakkında detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Ortalama okuma süresi: 8 - 9 dakika

Kredi Kartı Nakit Avans Nedir? Hangi Kredi Kartı Nakit Çekim Fırsatı Sunar?

Kredi kartı nakit avans, banka müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını gidermeleri amacıyla sunulan bankacılık ürünlerinden biridir. Kredi kartına sahip olan müşteriler, belirli bir limit ve faiz oranıyla birlikte kendileri için belirlenen tutarda bankadan nakit avans alabilir. Acil nakit ihtiyaçlarında kullanılan nakit avans çekim işlemi akıllara bazı sorular getirir.

Siz de nakit avans çekmek istiyor ancak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız gelin, yakından inceleyelim!

Beklenmedik ödemeler, masraflar ve harcamalar için yeterli nakdiniz bulunmuyorsa çeşitli banka ürünlerinden faydalanarak acil nakit ihtiyacına çözüm bulabilirsiniz. Kredi kartı nakit avans, müşterilerin nakit ihtiyacı için en yaygın bilinen bankacılık ürünleri arasında yer alır. Bu bankacılık ürünü sayesinde bankanın size özel sunduğu nakit avans ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Kredi kartı nakit avans, hızlı ve kolay erişilebilir olduğu için banka müşterileri tarafından sıkça tercih edilen ürünler arasındadır. Banka müşterisi iseniz mobil bankacılık adımlarını izleyerek veya banka şubelerini ziyaret ederek nakit avansınızı hızla çekebilirsiniz. Mobil bankacılık uygulamalarıyla nakit avans çekmek kolay bir yoldur ve hızla sonuçlanabilir. Şubeye gitmeden yapabileceğiniz bu işlem sayesinde nakit avansınızı banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Kredi kartı nakit avans hizmeti müşterilerin nakit ihtiyaçlarını gideren önemli bir bankacılık ürünüdür. Aynı zamanda sizin için belirlenen nakit avans limiti ve bankanın faiz oranları da dikkate almanız gereken konular arasındadır. Kredi kartı türüne ve kredi notuna göre belirlenen nakit avansın tümünü veya dilediğiniz kadarını çekebilirsiniz.

 
Bonus

Kredi Kartı Nakit Avans Nedir?

Finansal ihtiyaçlara hızlı çözüm sunan kredi kartı nakit avans, banka müşterilerinin faydalanabileceği önemli bir hizmettir. Kredi kartından nakit para çekmeyi sağlayan nakit avans, acil durumlarda hızlıca nakit elde edebilmenizi sağlar. Nakit avans tutarının geri ödemesi günlük faiz üzerinden hesaplandığı için faiz oranını yüksek olabilir. Nakit avans kullanmadan önce faiz oranı ve işlem ücretlerini dikkate almak önemlidir. Toplam geri ödeme tutarını ve ödeme planını detaylı bir şekilde öğrenerek finansal durumunuzu daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilirsiniz.

Hızlı nakit ihtiyaçlarında finansal durumunuzu korumak için kullanabileceğiniz kredi kartı nakit avans faizi dönemsel olarak değişebilir. Faizler genellikle değişkendir ve kısa sürede geri ödendiği zaman yükselen maliyetlerden korunmak mümkün olur. Nakit avans çekildiği andan itibaren faiz işlemeye başlar. Ödeme süresi uzadıkça faiz oranına göre borcun miktarı da artar. Maliyeti düşürmek için hızlı ve düzenli ödemenin önemi büyüktür.

Kredi kartı nakit avans, kredi kartı olmadan çekilemez. Nakit avans direkt olarak kredi kartı limiti üzerinden çekildiği için yeni bir karta ihtiyaç duyulmaz. Mobil bankacılık üzerinden limitinizi takip ederek ihtiyaç duyduğunuz anlarda nakit avansınızı alabilirsiniz. Nakit avans talebiniz onaylandığında en yakın ATM’ye giderek paranızı çekebilirsiniz. Kredi notunuzu korumak ve nakit avans kullanmaya devam edebilmek için düzenli ödemenin önemli olduğunu da unutmamanız gerekir.

Nakit avans ve taksitli nakit avans bankanızın size sunduğu seçenekler arasında yer alır. Bu ürünler benzer görünse de faiz oranları, limitler ve ödeme planları gibi konularda ayrılabilirler. Nakit avansın taksitli nakit avanstan temel farkı, acil ödemeler için kullanılmasıdır. Finansal ödemelerinizi aksatmamak için size acil nakit akışı sağlar. Taksitli nakit avans ise tam tersine, planlı nakit ihtiyaçları için kullanıma uygundur.

Taksitli nakit avans çok acil olmayan ihtiyaçlar için kullanılan ürünler arasındadır. Taksitli nakit avans çekildiğinde aylık faiz uygulanır ve nakit avansa oranla düşük faiz oranlarına sahiptir. Taksit yapabilme opsiyonu ile tutarı taksitlere bölerek finansal durumunuza göre kolaylıkla ödeyebileceğiniz bir boyuta getirmenizi sağlar. Aylık olarak ödeyeceğiniz için daha planlı şekilde hareket etmeniz mümkün olur. Her iki hizmeti de farklı nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi kartı nakit avans çekme işlemlerini adım adım takip etmek istiyorsanız aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz:

  • Kredi kartı nakit avans ürününden faydalanmak için kredi kartı başvurusu yapmanız gerekir. Bankanızın kredi kartı ürünlerini inceleyerek farklı kampanyalar içeren kredi kartlarından birini seçebilirsiniz. Kredi kartı başvurunuz onaylandıktan sonra mobil bankacılık, ATM ve şubelerden nakit avans başvurusu yapabilirisiniz.
  • Mobil bankacılık ile nakit avans çekmek istiyorsanız bankanızın uygulamasını uygulama marketi üzerinden indirin. TC kimlik/müşteri numarası ve şifrenizi doldurarak hesabınıza giriş yapın. Kredi kartı menüsünde nakit avans/taksitli nakit avans bölümünü görüntüleyebilirsiniz. Ardından "Nakit Avans" sekmesine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.
  • ATM üzerinden nakit avans çekmek mümkündür. Kredi kartınız ile ATM menüsünden "Nakit Avans" işlemlerine gidebilir, belirlenen limit dahilinde nakit avansınızı çekebilirsiniz. Ayrıca mobil bankacılık üzerinden banka kartınıza transfer ettiğiniz nakit avans tutarını da ATM üzerinden nakit olarak çekebilirsiniz.
  • Nakit avans çekmek için banka şubesini ziyaret edebilirsiniz. Size en yakın banka şubesine giderek nakit avans çekmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Kredi kartınız bulunmuyorsa kredi kartı başvurusunda bulunabilir, banka müşteri temsilcisinin yönlendirmeleriyle nakit avans çekme adımlarını takip edebilirsiniz.

Nakit avans çekim talebinin değerlendirilme süresi başvuru şekline göre değişir. Mobil bankacılık üzerinden yapılan talepler, genellikle birkaç dakika içerisinde sonuçlanarak müşteriye SMS olarak bilgilendirilir. İletilen SMS içeriğinde nakit avans talebinin olumlu ya da olumsuz sonuçlandığının bilgisi verilir.

Nakit avans talebinizin olumsuz sonuçlanması durumunda daha kapsamlı bir değerlendirme için şubeye gitmeniz gerekebilir. Bankalar bazı müşterilerin kredi notundan kaynaklı olarak yüz yüze değerlendirme yapmak isteyebilir. Şubeye giderek olumlu geri dönüş alma şansınızı artırabilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra hızlıca nakit avans çekim talebinde bulunamazsınız. Kredi kartının adresinize teslim edilerek aktif hale getirilmiş olması gerekir. Ancak bu durumda nakit avans çekebilirsiniz. Ayrıca kartınızı belli bir süre kullanıp düzenli ödeme yaptıktan sonra nakit avans çekerseniz onaylanma ihtimali artar.

Kredi kartı olan müşteriler, herhangi bir sorun yaşamadan nakit avansa başvurarak limitleri hakkında bilgi sahibi olabilir. Mobil Bankacılık ile nakit avans çekmenin hızlı ve kolay bir işlem olduğu söylenebilir. Mobil uygulama üzerinden limit, faiz oranları ve ödeme planınızı net şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bankanın mobil uygulamaya özel sunduğu faiz oranlarından, kampanyalardan ve limitlerden yararlanabilirsiniz.

Nakit avans çekmeden önce mutlaka hesaplama yaparak ödeme planı oluşturmanız önemlidir. Kredi kartı nakit avans hesaplama yaparken çekilen tutar, vade ve faiz oranını dikkate almalısınız. Garanti BBVA Bonus üzerinden kredi kartı nakit avans hesabı yapacağınız sayfaya ulaşarak ödeme planı çıkarabilirsiniz. Böylelikle toplam borç, faiz ve toplam geri ödeme tutarı bilgisi alabilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans Faizi ve Limitleri

Kredi kartı nakit avans faizi, diğer banka ürünlerine göre daha yüksek bir orana sahiptir. Yüksek faiz oranının sebebi ise faizlerin günlük olarak işlemesidir. Nakit avansın çektiğiniz anda başlayan faiz, borç kapanana kadar belli bir yüzde ile işlemeye devam eder. Nakit avans borcu, vade sonundan daha erken bir dönemde kapanırsa faiz işlemesi durur. Ancak nakit avans çekerken ödenen işlem ücretleri iptal ve iade edilmez. Kendinize ödeme planı oluşturmak için kredi kartı nakit avans hesaplama yapabilir ve faiz sonucunda toplam geri ödeme tutarını öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı nakit avans faizi, bankaların serbest şekilde belirleyebileceği oranlar değildir. Faiz oranları için belirlenen üst sınırlar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından belirtilir. Faiz oranları, bankacılık ürünlerinde şeffaf bir şekilde görünür. Nakit avans çekmek istediğinizde vade ve faiz bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Karşınıza çıkan faiz ve geri ödeme tutarını inceledikten sonra, kabul etmeniz halinde nakit avansı çekebilirsiniz.

Kredi kartı nakit avans limiti, kredi kartınızın limiti üzerinden belirlenir. Limitiniz, ödemeleriniz ve kredi notunuz, nakit avans olarak çekeceğiniz tutarın limitini belirleyen en temel faktörlerden biridir. İlk etapta düşük bir nakit avans limit ile karşılaşsanız dahi zaman içerisinde limit artırımı yapabilirsiniz. İstediğiniz dahilinde limitinizin düzenli olarak artmasını talep edebilirsiniz. Limitinizi öğrenmek için internet bankacılığı üzerinden ve şubelerden bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartı nakit avans limiti arttırma, limiti yetersiz bulan banka müşterilerinin gerçekleştirmek istediği bir işlemdir. Kredi notu, düzenli ödemeler ve gelir durumu vb. bilgiler; size tanınan nakit avans limitini artırıp düşürebilir. Zamanında yapılan ödemeler ve gelir artışı, mevcut limitin artmasını sağlayabilir. Dilerseniz bankacılık uygulaması üzerinden "Otomatik Limit Artırma" özelliğini aktifleştirerek, bankanızın otomatik olarak limitinizi artırmasına izin verebilirsiniz.

 
Bonus

Hangi Kredi Kartı Nakit Avans Verir?

Kredi kartı nakit avans, banka politikalarına göre değişmekle beraber genellikle her kredi kartı üzerinden çekilebilir. Bankadan bankaya değişen limitler, faiz oranları ve ödeme planları mevcuttur. Bankanın kredi kartlarından birine sahip olmak, nakit avans veya taksitli nakit avans çekmek için yeterlidir. Ancak kredi kartı ödeme periyotlarında herhangi bir gecikme olmaması, kredi notunuzun yeterli seviyede olması nakit avans hizmetinden sorunsuz yararlanabilmenizin ilk adımıdır.

Bankalar, müşterilerin ödemelerini düzenli olarak inceleyerek limit belirler. Riskiniz yüksekse bankalar size daha düşük limitli kredi kartı ürünleri sunabilir. Kredi kartı nakit avans hizmetleri de kredi ürünlerinden biri olduğu için her müşteri farklı bir limitle karşılaşabilir. Kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştirdiğinizde limit problemi yaşama olasılığınız düşüktür.

Banka müşterilerinin nakit avans ile ilgili sorduğu sorulardan biri, banka kartları üzerinden nakit avans çekilip çekilmeyeceğidir. Banka kartları üzerinden nakit avans çekmek mümkün değildir. Nakit avans, Garanti BBVA Bonus dahil olmak üzere tüm bankalarda bir kredi kartı ürünü olarak sunulur. Kredi kartlarına özel bir ürün olduğu için kredi kartına sahip olmak şarttır.

Garanti BBVA Bonus, kredi kartı nakit avans ürünleri sunarak müşterilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlar. Nakit ihtiyaçları için çekilen nakit avans tutarı, isteğe göre taksitli olarak çekilebilir. Bankanın internet sitesi üzerinden kredi kartı nakit avans hesaplama işlemi yapabileceğiniz gibi bankacılık uygulamanıza giriş yaparak kredi kartınız üzerinden hemen nakit avans çekebilirsiniz.

Garanti BBVA Bonus, Türkiye genelinde Bonus özellikli kredi kartına sahip olan tüm müşterilerine nakit avans hizmeti sunar. Kredi kartınız yoksa hemen başvuru yaparak kredi kartı hizmetlerini kullanmaya başlayabilirsiniz. BonusFlaş kampanyaları ile size sunulan tüm kredi kartı ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Bonus özellikli Garanti BBVA kredi kartlarının tümüyle nakit avans çekilebilir. Nakit avans çekim işlemi sırasında faiz oranı, limit ve geri ödeme bilgilerini inceleyebilirsiniz. Bu süreci mobil bankacılık uygulaması üzerinden hızla gerçekleştirmek için BonusFlaş uygulamasını uygulama marketlerinden indirebilirsiniz. TC kimlik, müşteri numarası ve şifrenizle giriş yaparak nakit avans çekme ve faiz hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye gitmeye gerek kalmadan tüm ödeme planınızı görüntüleyebilir ve dönem borcunuzu birkaç adımda ödeyebilirsiniz.

HEMEN BAŞVURİNDİR
HEMEN BAŞVURİNDİR
ASMR Nedir? ASMR Neden Popüler?
  
Bayram Alışverişinde En Çok Satın Alınan Ürünler
  
Üniversitede Bölüm Değiştirme Nasıl ve Ne Zaman Yapılmalı?
  
Yurt dışı Alışverişlerinizde Kredi Kartı Kullanım Rehberi: Yurt dışında Kredi Kartınıza Dair Dikkat Etmeniz Gerekenler
  
Yaz Güzellik Sırları: Cilt Bakımı ve Güneşten Korunma İpuçları
  
Vizesiz Ülkelerde Ekonomik Gezmenin İpuçları
  
Podcast Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Podcast Önerileri
  
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu: Fonksiyonellik ve Şıklık
  
Sosyal Medyada Güvenli Seyahat: Gençler için İnternet Tehlikeleri ve Önlemler
  
Dünya Mutfaklarından En İyi 10 Geleneksel Yemek
  
Kredi Kartı Limit Arttırma İpuçları
  
Balkon Dekorasyonu Fikirleri
  
Öğrenciler İçin: Tez Yazım Kural ve Önergeleri
  
Son Dakika Bayram Tatili Rehberi: İstanbul'a Yakın Gezilecek Yerler ve Öneriler
  
Genç Girişimcilerin Rehberi: İş Dünyasına Adım Atma Stratejileri
  
Çeyiz Listesi Hazırlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Püf Noktalar
  
Sahurda Neler Yenmeli? Ramazan Ayında Doğru Beslenme Yolları
  
2024 Moda Trendleri: Yılın En Çarpıcı Stil İpuçları
  
Tüketim Alışkanlıklarınıza Göre Hangi Kredi Kartı Seçeneğini Tercih Etmeniz Gerekiyor?
  
Gezi Planlamada Dikkat Etmeniz Gerekenler
  
Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri
  
Kredi Kartlarındaki Güvenlik Kalkanı: CVV Kodu Nedir?
  
Sizi Derinden Etkileyecek Belgesel Önerileri
  
Ev Yenileme Fikirleri: Eskiyi Yeniden Değerlendirme Sanatı
  
Montessori Eğitimi: Çocuk Gelişimine Yolculuk
  
Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: Özel ve Anlamlı Hediyelerle Aşkınızı Kutlayın
  
BonusFlaş ile Hayatınızı Kolaylaştıran İpuçları
  
Su Tasarrufu ve Ekonomi: Bireylerin ve İşletmelerin Cebine Dost Çözümler
  
Dijital Ödeme Sistemleri ve Kazandıran Kampanyalar
  
Bonus ile Kış Tatiline Hazırlık : Valizinizde Neler Olmalı?
  
Akaryakıt İstasyonlarında Yakıt Tasarrufu için İpuçları
  
Gençler için Yurt Dışında Eğitim ve Çalışma Rehberi
  
Türkiye'deki Dijital Platformlar ve Sundukları Hizmetler
  
Yaz Tatili - Popüler Yurt içi Destinasyonları
  
Online Eğitimin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
  
Araç Sahipleri için Yakıt Tasarrufu ve Farklı Yakıt Türleri Nelerdir?
  
Yurtdışı Seyahati Öncesi Yapılması Gerekenler
  
Yaz Tatili Bütçesi Birikim Planı
  
Sosyal Medya ve E-ticaretin Kozmetik Sektörü ile Etkileşimi
  
Gençler İçin Kariyer Planlaması
  
Bavul Hazırlama Rehberi
  
2023 En Popüler Mobil Oyunlar
  
Kredi Kartı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
Kredi Kartı Dolandırıcılığı Nedir, En Sık Kullanılan Yöntemler Nelerdir?
  
Dünyanın En Coşkulu 15 Futbol Ülkesi
  
Bonus Kredi Kartınızla Yapabileceğiniz Online Ödemeler
  
En Sevilen 10 Öğrenci Yemeği
  
Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
DAHA FAZLA GÖSTER
BonusFlaş uygulamanızdan dilediğiniz kampanyaya tek tıkla, SMS göndermekle uğraşmadan anında katılabilirsiniz.
BONUSFLAŞ İLE KAMPANYALARA KATIL
BonusFlaş App StoreBonusFlaş Google Play
BonusFlaş qr
BonusFlaş