Türkiye'deki Dijital Platformlar ve Sundukları Hizmetler

Netflix, Amazon Prime Video, Exxen ve Mubi gibi Türkiye faaliyet gösteren dijital platformlar listesini ve sundukları hizmetleri Bonus Dünyası'nda inceleyin!

Ortalama okuma süresi: 5-6 dakika

Türkiye'deki Dijital Platformlar ve Sundukları Hizmetler

Teknolojinin gelişmesiyle hayatın her alanına nüfuz eden dijitalleşme; televizyon, sinema ve spor içeriklerini izlemeye yönelik alışkanlıkları da dönüştürdü. Artık bilgisayar, akıllı telefon, tablet ya da akıllı televizyonlar üzerinden çok daha erişilebilir ve zengin bir izleme deneyimi sunan dijital platformlar, özellikle 2010’lu yıllardan itibaren pek çok izleyicinin öncelikli alışkanlığı haline geldi.

Türkiye’de de pek çok dijital platform, izleyicilerin en çok merak ettiği içerikleri bünyesinde barındırıyor. Artık insanlar dizileri ve filmleri istedikleri saatlerde izleyebiliyor ve içeriği izleme biçimini kendisi yönetebiliyor. Bununla birlikte dünya çapında son derece popüler olan spor karşılaşmaları da dijital platformlar sayesinde bir hayli erişilebilir hale geldi. Halihazırda dünya çapında yayınlanan bütün popüler içerikler aynı anda Türkiye’de de bu platformlar sayesinde izlenebilir niteliğe sahip oluyor. Yayınladıkları içeriklerle günlük sohbetlerde ve sosyal medyada adından söz etmeyi başaran dijital platformların popülaritesi her geçen gün artmaya devam ediyor. Bununla birlikte Türkiye’de içerik sunan dijital platformların sayısı da her geçen gün artış gösteriyor.

Türkiye Dijital Platformlar Listesi

Türkiye’deki dijital platformlar arasında uzun yıllardır içerik sunanların yanı sıra, yeni dijital platformlar da ses getiriyor. Dijital platformlar 2023 yılında da sevenleri tarafından büyük bir ilgi görürken, pek çok izleyicinin zihninde Türkiye’deki en popüler dijital platformlar nelerdir sorusu yer alıyor. Türkiye dijital platformlar arasında ön plana çıkanları sizin için derledik.

Netflix

 
Bonus

Yalnızca Türkiye’de değil; dünyadaki tüm dijital platformlar arasında da ön plana çıkan Netflix, özel yapımları ile ön plana çıkan bir dijital platform. Türkiye’de 2010’ların ikinci yarısı itibariyle vazgeçilmez bir alışkanlık haline gelen Netflix, Türk yapımı orijinal dizi ve filmleri de bünyesinde barındırırken bunun yanı sıra yerli ve yabancı pek çok kült yapımı bünyesine katmaya devam ediyor. Yeşilçam filmlerinden Amerika komedilerine kadar pek çok içeriğin yanı sıra yerli ve yabancı dizi, film ve belgesel içerikleri ile ön plana çıkan Netflix, kullanıcılarını her geçen gün şaşırtmaya ve sürpriz içerikler sunmaya devam ediyor. Netflix, hem web sürümüyle hem de Android, iOS ve akıllı TV aplikasyonları ile tüm dijital kullanıcıları için erişilebilir bir hizmet sunuyor. Netflix’te ön plana çıkan dünyaca ünlü yapımlar arasında La Casa De Papel, Stranger Things, Narcos ve Black Mirror gibi diziler ön plana çıkıyor. Ayrıca platformdaki The Last Dance ve Formula 1: Drive to Survive belgeselleri de sporseverlerin Netflix’e ilgisini artırdı.

MUBI

 
Bonus

Türk girişimci ve iş insanı Efe Çakarel tarafından kurulan ve yalnızca Türkiye’de değil dünyanın çeşitli ülkelerinde de hizmet sunan MUBI, seçkin film içeriği ile niş bir sinema kitlesine hitap ediyor. Ağırlıklı olarak festival filmlerinden oluşan bir seçkiye sahip olan MUBI, hem yakın zamanlardaki festivallerde gösterime girmiş filmleri hem de usta yönetmenler özelinde hazırlanan seçkileri izleyicileriyle buluşturuyor. Ülkemizde bir dijital platform olmanın yanı sıra sinema etkinliklerine ve kültürüne de katkı sağlayan MUBI, web sürümü ve aplikasyonları ile hizmet sunarken, festival izleyicileri için evde sinema deneyimini iyileştiriyor. MUBI’nin içerik yelpazesi dönemsel olarak değişkenlik gösterse de ağırlıklı olarak bağımsız, arthouse ve belgesel türündeki filmler ön plana çıkıyor.

Exxen

 
Bonus

Türk dijital platformlar arasında halihazırda en popüler alternatiflerden biri olan Exxen, Türkiye’nin en popüler televizyon insanlarından Acun Ilıcalı’ya ait. Acun Medya tarafından TV8 ve TV8,5 üzerinden yayınlanan içeriklerin yanı sıra orijinal içerikleriyle ön plana çıkan Exxen’de, 2023 itibariyle Gibi dizisi ve Konuşanlar adlı komedi programı bir hayli popüler. Bununla birlikte 2021-22 sezonundan beri UEFA tarafından sürdürülen futbol organizasyonlarının yayın haklarını bünyesinde barındıran Exxen’de Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi heyecanını yakından takip edebilirsiniz. Aylık ve yıllık olarak reklamlı ya da reklamsız abonelik seçenekleri sunan Exxen, hem web üzerinden hem de uygulama üzerinden hizmet sunuyor.

Disney+

 
Bonus

Küresel eğlence sektörünün öncülerinden The Walt Disney Company bünyesinde hizmet sunan dijital platform Disney+, kısa sürede dünyanın en popüler dijital yayıncılık mecralarından biri haline geldi. Platforma özel hazırlanan özel içeriklerinin yanı sıra bilim kurgu ve fantastik türünün kült eserlerini bünyesinde taşıyan Disney+, Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic içerikleri ile kullanıcılarına zengin bir içerik yelpazesi sunuyor. Disney+, Türkiye’de ve dünyada pek çok orijinal dizi ve film içeriği ile izleyicilere her dönemde yeni sürprizler sunuyor. Hem web hem de aplikasyon üzerinden hizmet sunan Disney+, ülkemizde en yaygın kullanılan dijital platformlardan biri.

GAİN

 
Bonus

2019 yılında kurulan ve özgün içerikleri ile kısa zamanda dijital kullanıcılarının ilgisini çeken GAİN; haberden belgesele, diziden komedi programlarına kadar pek çok alanda orijinal içerik üretiyor. Eğlenmek isterken bir yandan gündemi takip etmek; şehir, müzik ve spor kültürü hakkında nitelikli bilgiler bulabileceğiniz belgeselleri izlemek gibi olanaklar vadeden GAİN, aylık abonelik modeli ile hizmet sunuyor. Öğrenciler için daha ayrıcalıklı abonelik şartlarına sahip olan GAİN, zengin içerikli ve nispeten uygun abonelik bedellerine sahip bir dijital platform olarak öne çıkıyor.

beIN Connect / TOD

 
Bonus

Digiturk bünyesinde hizmet sunan beIN Connect ve TOD, Digiturk kanalları arasında yer alan beIN içeriklerinin platform üyelerine ve Digiturk abonelerine özel olarak sunulduğu mecralar oluyor. 2023 yılında hizmete başlayan TOD, Digiturk abonesi olmayan kullanıcılar için yalnızca dijital platform hizmeti sunarken beIN Connect ise daha önceden Digiturk aboneliği olan kullanıcılar tarafından kullanılan bir platform. beIN Connect’te çeşitli abonelik planları var. Spor paketleri ile Türkiye Süper Ligi, Basketbol Süper Ligi, İngiltere Premier Ligi, Almanya Bundesliga ve Fransa Ligue 1 gibi dünya çapında pek çok önemli spor müsabakasını izleyebilirsiniz. beIN Series dizileri ve beIN Movies filmleri de platformda ön plana çıkan içerikler arasında.

S Sport Plus

 
Bonus

Türkiye’nin önemli spor içerikli dijital platformlarından olan S Sport Plus, son yıllarda önemli spor organizasyonlarını Türkiye’deki seyircilerle buluşturmaya devam ediyor. Televizyon kanallarının yanı sıra dijitalde de ilgi gören S Sport’un yayın haklarını bünyesinde bulundurduğu organizasyonlar arasında dünyanın en önemli futbol liglerinden İtalya Serie A başta olmak üzere NBA, Turkish Airlines Euroleague, Formula 1, MotoGP, NFL, UFC, İspanya LaLiga ve FIBA organizasyonları yer alıyor. Aylık ve yıllık abonelik paketleri ile müşterilerine hizmet sunan S Sport Plus, canlı spor yayınlarının yanı sıra spor kültürü ve güncel spor organizasyonlarının analizlerine dair çeşitli içerikler de sunuyor. Eğer sporun çeşitli dallarını bir arada takip etmeyi seviyorsanız S Sport Plus, sizin için uygun olan platformlar arasında.

Tivibu GO

 
Bonus

Türkiye’nin öncü telekomünikasyon markası Türk Telekom tarafından sunulan dijital TV platformu olan Tivibu GO; film, dizi, belgesel ve spor içerikleri ile kullanıcılarına geniş alternatifli bir yayın anlayışı vadediyor. Hem özel içerikleriyle hem de canlı TV özelliğiyle bilgisayardan ve mobil uygulamalardan izleyicilerine hizmet sunan Tivibu GO, çeşitli abonelik paketleri ile hizmet sunarken Türk Telekom Mobil ve İnternet kullanıcıları için ayrıcalıklı paketler sunuyor. Tivibu GO’daki spor içerikleri arasında İngiltere’nin köklü futbol turnuvası ve dünyanın en eski futbol turnuvası ünvanını taşıyan FA Cup maçları yer alıyor.

tabii

 
Bonus

Türkiye’nin kamusal yayın organı TRT bünyesinde hizmet sunan tabii, Mayıs 2023 itibariyle hizmete başlayan ve çok sayıda orijinal içeriği ile ilgi çeken bir platform. Şimdilik yalnızca yerli içerikleri ile ön plana çıkan tabii’nin 2023 yılının sonunda uluslararası pazarda faaliyet göstermesi bekleniyor. Dizi, film, belgesel ve programlarıyla kullanıcılarına geniş yelpazede yayıncılık hizmeti sunan tabii, internet sitesi ve mobil uygulamalar üzerinden ücretsiz olarak hizmet sunuyor.

Amazon Prime Video

 
Bonus

Amazon bünyesindeki Amazon Prime Video, film ve dizi içerikleri başta olmak üzere TV programları, belgesel yayınları ve HBO, Starz, Showtime gibi kanalların seçkin içeriklerini de izleyicilerle buluşturan popüler bir dijital platformdur. Amazon Prime üyeliği ile tüm içeriklerine ulaşabileceğiniz Amazon Prime Video, Android ve iOS uygulamaları ile birlikte internet sitesinden de erişilebilir bir platform olarak ön plana çıkıyor. Yerli ve yabancı yapımlar arasında birbirinden popüler çok sayıda içeriği izleyicisiyle buluşturan Amazon Prime Video, Türkiye’de hizmet vermeye başladığı günden beri ülkede en çok tercih edilen dijital platformlardan biri olarak dikkat çekiyor. The Marvelous Mrs. Maisel, Fleabag, The Grand Tour, Jack Ryan, Mozart in the Jungle, Transparent ve Hunters gibi diziler Amazon Prime izleyicilerinin en çok izlediği içerikler arasında yer alıyor.

Blu TV

 
Bonus

Doğan Medya tarafından kurulan ve Türkiye’deki en büyük dijital platformlardan biri olan Blu TV, 2015 yılından beri hizmet sunan ve sürekli olarak özgün içerik yayınlayan bir mecra. Türkiye’deki ilk internet dizilerinden biri olan Masum ile büyük ses getiren platform, daha sonra 7 Yüz, Sıfır Bir, Bartu Ben, Dudullu Postası, Alef, Yeşilçam, Behzat Ç., Çekiç ve Gül, Bozkır ve Sokağın Çocukları gibi çok sayıda yerli diziyi orijinal içerik olarak izleyicilerle buluşturdu. Bunun yanı sıra 140journos belgeselleri ve birtakım spor belgeselleri ile ön plana çıkan Blu TV, canlı televizyon yayıncılığı hizmetiyle de izleyicilerine geniş bir dünya sunuyor. Aylık ve yıllık abonelik paketleriyle kullanıcılarına hizmet sunan Blu TV, web sürümünün yanı sıra mobil uygulamalarda ve akıllı televizyonlarda da kullanılabiliyor.

Puhu TV

 
Bonus

2016 yılında Doğuş Medya Grubu çatısında hizmete başlayan Puhu TV, Türkiye’nin öncü dijital platformlarından biri. 2017 yılında Türkiye’nin ilk internet dizilerinden biri olan Fi’yi orijinal içerik olarak sunan Puhu TV, popüler televizyon dizileri ve programlarını da izleyicilerine sunuyor. Bilgisayar, tablet, akıllı telefon ve smart TV uygulamaları üzerinden hizmet sunan Puhu TV; Haluk Bilginer, Cansu Dere ve Müjde Ar’ın başrollerini paylaştığı Şahsiyet dizisi ile de ses getiren dijital platformlardan biri olmuştu. Puhu TV, ücretsiz fakat reklamlı kullanım deneyimi sunuyor.

YouTube Premium

 
Bonus

Dünyanın en yaygın video platformlarından biri olan YouTube, klasik yayıncılık anlayışının yanı sıra YouTube Premium abonelerine sunduğu özel hizmetlerle ön plana çıkıyor. Arka planda oynatma, çevrimdışı kullanım, reklamsız deneyim gibi pek çok ayrıcalıklı özelliği ile ön plana çıkan YouTube Premium, yalnızca video izlemek isteyenlere değil müzik dinlemek isteyen kullanıcılara da hitap ediyor. YouTube Premium üyelerinin yararlanabileceği YouTube Music uygulaması sayesinde YouTube üzerindeki tüm müzikleri, müzik streaming hizmeti sunan dijital uygulamalardaki deneyimlere benzer bir şekilde dinlemeniz mümkün.

Siz de dinleme zamanlarınızda bu platformlardaki birbirinden keyifli içerikleri seyredebilir; sinema, dizi, müzik, maç ve belgesellerle eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

HEMEN BAŞVURİNDİR
HEMEN BAŞVURİNDİR
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu: Fonksiyonellik ve Şıklık
  
Sosyal Medyada Güvenli Seyahat: Gençler için İnternet Tehlikeleri ve Önlemler
  
Dünya Mutfaklarından En İyi 10 Geleneksel Yemek
  
Kredi Kartı Limit Arttırma İpuçları
  
Balkon Dekorasyonu Fikirleri
  
Öğrenciler İçin: Tez Yazım Kural ve Önergeleri
  
Son Dakika Bayram Tatili Rehberi: İstanbul'a Yakın Gezilecek Yerler ve Öneriler
  
Genç Girişimcilerin Rehberi: İş Dünyasına Adım Atma Stratejileri
  
Çeyiz Listesi Hazırlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Püf Noktalar
  
Sahurda Neler Yenmeli? Ramazan Ayında Doğru Beslenme Yolları
  
2024 Moda Trendleri: Yılın En Çarpıcı Stil İpuçları
  
Tüketim Alışkanlıklarınıza Göre Hangi Kredi Kartı Seçeneğini Tercih Etmeniz Gerekiyor?
  
Gezi Planlamada Dikkat Etmeniz Gerekenler
  
Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri
  
Kredi Kartlarındaki Güvenlik Kalkanı: CVV Kodu Nedir?
  
Sizi Derinden Etkileyecek Belgesel Önerileri
  
Ev Yenileme Fikirleri: Eskiyi Yeniden Değerlendirme Sanatı
  
Montessori Eğitimi: Çocuk Gelişimine Yolculuk
  
Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: Özel ve Anlamlı Hediyelerle Aşkınızı Kutlayın
  
BonusFlaş ile Hayatınızı Kolaylaştıran İpuçları
  
Su Tasarrufu ve Ekonomi: Bireylerin ve İşletmelerin Cebine Dost Çözümler
  
Dijital Ödeme Sistemleri ve Kazandıran Kampanyalar
  
Bonus ile Kış Tatiline Hazırlık : Valizinizde Neler Olmalı?
  
Akaryakıt İstasyonlarında Yakıt Tasarrufu için İpuçları
  
Gençler için Yurt Dışında Eğitim ve Çalışma Rehberi
  
Yaz Tatili - Popüler Yurt içi Destinasyonları
  
Online Eğitimin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
  
Araç Sahipleri için Yakıt Tasarrufu ve Farklı Yakıt Türleri Nelerdir?
  
Yurtdışı Seyahati Öncesi Yapılması Gerekenler
  
Yaz Tatili Bütçesi Birikim Planı
  
Sosyal Medya ve E-ticaretin Kozmetik Sektörü ile Etkileşimi
  
Gençler İçin Kariyer Planlaması
  
Bavul Hazırlama Rehberi
  
2023 En Popüler Mobil Oyunlar
  
Kredi Kartı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
Kredi Kartı Dolandırıcılığı Nedir, En Sık Kullanılan Yöntemler Nelerdir?
  
Dünyanın En Coşkulu 15 Futbol Ülkesi
  
Bonus Kredi Kartınızla Yapabileceğiniz Online Ödemeler
  
En Sevilen 10 Öğrenci Yemeği
  
Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
DAHA FAZLA GÖSTER
BonusFlaş uygulamanızdan dilediğiniz kampanyaya tek tıkla, SMS göndermekle uğraşmadan anında katılabilirsiniz.
BONUSFLAŞ İLE KAMPANYALARA KATIL
BonusFlaş App StoreBonusFlaş Google Play
BonusFlaş qr
BonusFlaş