Dijital Ödeme Sistemleri ve Kazandıran Kampanyalar

Dijital Ödeme Sistemleri ve Kazandıran Kampanyalar

İnternetten güvenli alışveriş yapmak, içilen kahveyi sadece cep telefonunuz aracılığıyla ödemek, müşteri alacaklarını uzaktan toplamak için dijital sistemler en yeni çözümleri sunar. Havale, EFT, sanal POS, dijital cüzdan, linkle ödeme, sanal kart kavramları teknoloji dünyasında alışverişin temel yapı taşlarıdır. Çünkü dijital ödeme sistemleri sayesinde fiziki ortamda mal ya da hizmet karşılığı verilen çek, senet, nakit, kart kullanımına gerek duyulmaz.

Siz de dijital ödeme çözümlerini kullanarak güvenli, özgür, kolay alışverişin tadını çıkarmak istiyorsanız BonusFlaş uygulaması ile yeniliklerin dünyasına adım atabilirsiniz. Tüm Garanti BBVA kartlarını yönetebileceğiniz platformda en yeni kampanyalara da tek tıkla katılabilirsiniz.

Dijital Ödeme Sistemleri Nedir?

Dijital ortamda yapılan para gönderimi, para alma, ödeme yöntemlerinin geneline dijital ödeme sistemleri denir. Kredi kartı, banka ya da hesap bilgileri, para kartlar sayesinde paranın elektronik ortama aktarılmasını sağlar. Dijital ödeme yöntemleri birçok farklı şekilde kullanılabilir. İnternetten alışveriş, para alma ve gönderme, ödeme yapma en bilinen kullanım şekilleridir. Dijital ödeme yöntemleri şunlardır:

Havale ile Ödeme: Aynı banka içinde farklı kişilere ya da kişinin kendisine para göndermesi işlemine verilen isimdir. Aynı bankada olan hesaplar arasında gerçekleştiğinden havale talimatı ile 7/24 yapılabilir.

EFT ile ödeme: Elektronik Fon Transferi kelimesinin baş harflerinden oluşan EFT farklı bankalar arasında hesaptan para gönderme işlemidir. A bankasındaki bir hesaptan belirtilen tutar B bankasına mesai saatleri içinde aktarılabilir. Bankalara göre 7/24 gönderim sağlayan farklı uygulamalar olabilir.

Kredi kartı ile Ödeme: Kredi kartı sahibinin adı, soyadı ile kart numarası, son kullanma tarihi, CVV bilgilerinin girilmesi ile online ödeme sistemidir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde nakit paradan harcanmaz, kredi kartı ekstresi kesildikten sonra son ödeme tarihine kadar nakit sağlanır.

Banka Kartı ile Ödeme: Banka hesabında bulunan nakit para ya da kredili mevduat miktarı üzerinden elektronik ödeme yapma sistemine dayanır. Banka kartı sahibinin adı ve soyadı, kart numarası, son kullanma tarihi, CVV bilgileri kullanılarak yapılır.

Dijital Cüzdan: Bankaların kullanıcıları için imkan sağladığı dijital cüzdan farklı özellikler gösterebilir. Dijital cüzdan ayrı bir uygulama ya da uygulamada bir özellik olarak kullanılabilir. ATM, fiziki ve internet alışverişleri gibi farklı ortamlarda kullanılmak üzere kart bilgilerini kullanmadan dijital cüzdan uygulaması aracılığıyla ödeme yapılmasını sağlar.

Sanal POS: İnternet alışverişlerini güvenli hale getirmek için kullanılan bir yazılımdır. İngilizce "Point of Sale" tanımlamasının baş harflerinden oluşan yazılım fiziki POS ile aynı mantığa sahiptir. İnternet alışverişlerinde ödeme almak için kredi ya da banka kartı bilgilerinin girilmesi, 3D Security şifrelerinin onaylanması ile kullanılır.

Link ile Ödeme: Uzaktan ödeme alabilmek için oluşturulan özel linklerdir. Link ile ödeme alma sistemini kullananlar yazılım, entegrasyon işlemine ihtiyaç duymaz. Ürün ya da hizmet için oluşturulan özel linkler müşterilere iletilir, müşteri girdiği bilgiler ile ödemesini doğrudan kendisine gelen bağlantıyla yapar.

Sanal Kart: Gerçek kredi kartı özellikleri, limiti kullanılmasına rağmen farklı kart numarası, CVV kodu, son kullanma tarihi içeren elektronik karttır. Sanal kart belli limitlerle günlük, aylık oluşturulabilir. Kendi kart bilgisini kullanmak istemeyenlerin internet alışverişinde tercihidir.

 
Bonus

BonusFlaş Dijital Ödeme Seçenekleri

Uzaktan ödeme alma ve ödeme yapma işlemleri için BonusFlaş dijital ödeme seçeneklerini kullanarak siz de kolaylık elde edebilirsiniz. Akıllı cihazlara indirilen uygulama üzerinden dijital ödeme yöntemlerini aktifleştirip, kartınız yanınızda olmasa bile işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Mobil Temassız ödeme

Kartınız yanınızda değilse cep telefonunuzu kullanarak ödeme yapmanız için BonusFlaş uygulamasını indirmeniz yeterli. Temassız ödeme alma özelliğine sahip POS cihazları ile kartsız alışveriş yapabilirsiniz. Mağaza alışverişlerinde Android 5 ve üzeri sisteme sahip cihazları kullanarak kartsız ödeme özelliğini kullanabilirsiniz.
NFC özelliği olan Android cihazlarda mobil temassız ödeme ile fiziki kart ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. Cep telefonunun NFC özelliği olsa bile aktif olmayabilir. Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce özelliğin durumu kontrol edilmeli ve kapalıysa aktifleştirilmelidir. Ardından mobil temassız ödeme özelliğini kullanmak için sırasıyla şu adımlar izlenir:

 • Android 5 ve üzeri işletim sistemine sahip telefonunuzun Ödemeler menüsündeki Mobil Temassız Ödeme'yi seçin
 • Visa, MasterCard ve Amex logolu herhangi bir kartınıza mobil temassız ödeme özelliği ekleyin
 • Telefonunuzun NFC ayarlarından NFC özelliğini açıp varsayılan ödeme uygulamanızı BonusFlaş olarak seçin
 • Ödeme İçin:

 • İlk tanımlamadan sonra, ödeme yapmak için telefonunuzun ekranını açıp temassız özellikli bir POS'a yaklaştırmanız yeterli.

QR ile ödeme

BonusFlaş uygulaması ile ödeme yapabileceğiniz dijital sistemlerden biri de kişiye özel kodlar oluşturabilen "QR" özelliğidir. Uygulamanın "QR" özelliği ile dijital ortamda beyaz bir kare arka plan üzerinde benzersiz siyah motiflerle alışverişe özel bir kod tasarlanır. Siz de anında oluşturulan bu kodu direkt ödeme için kullanabilir, kart bilgilerini paylaşmadan alışverişi tamamlayabilirsiniz. Sadece QR kod ile ödeme yapabilmek için alışveriş yaptığını işletmenin cihazı bu özelliği desteklemesi gerektiğini unutmayın.
QR kod ile alışveriş yaparken dilerseniz BonusFlaş kampanyalar sekmesini de kullanabilirsiniz. "Kampanyalar" ekranı sağ üst köşede yer alan QR ikonuna tıklayarak ekstra taksit, birikmiş bonus kullanımı, avantaj ve fırsatlardan yararlanmanız mümkün.
QR kod ile ödeme yapmak size birçok avantaj sunar. Kartınızı evde ya da arabada unuttuysanız cep telefonundan anında işlemleri tamamlayabilirsiniz. Üstelik QR kod kullanmak için cep telefonu modeli ya da versiyonu önemli değildir. Birçok Garanti BBVA üye iş yerinde, büyük markalardan alışveriş yaptıktan sonra ödemenizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Temassız kredi kartı olmayan kullanıcılar için kart çekme, şifre girme adımlarını tamamen ortadan kaldıran hızlı bir yöntemdir.
QR kod ile ödeme yapmak için sırasıyla şu adımları uygulayın:

 • Ödeme işlemine başlamadan önce kasada bulunan yetkili kişiye ödemenin QR kod ile yapılacağı ve hangi kart ile yapılacağı bilgisi verilmelidir.
 • BonusFlaş anasayfada ödeme yapmak istediğiniz kart ekranı açılır. Sağ üstte bulunan QR ikonuna dokunarak uygulama üzerinde kamera açılır.
 • Açılan kamera ile POS'ta üretilen QR kod okutulur.
 • İşlem detayları müşteri uygulamasında görüntülenir.
 • Müşteri işlemi onayladıktan sonra POS'ta GİRİŞ'e basılarak işlem tamamlanır. Müşterinin cihazına bilgilendirme gönderilir.

GarantiPay

Kartsız alışveriş yapabileceğiniz hızlı, güvenli, kolay yöntemlerden bir diğeri de GarantiPay. İnternetten alışveriş yaparken kart bilgilerinizi vermeye çekiniyorsanız bu yöntem tam size göre!. GarantiPay'i internet alışverişlerinizde 3000'den fazla işyerinde, ödeme sayfasında GarantiPay ikonuna tıklayarak kullanabilirsiniz.

GarantiPay ile ödeme yaparken işlem sırasında kart bilgisi girmek yerine BonusFlaş uygulamasına yönlendirme yapılır. Uygulamada alışverişin nereden yapıldığı, tutarı gibi farklı bilgiler içeren bildirim ekranı açılır. Sizden bu alışverişin tamamlanması için ödemeyi onaylamanız istenir. Uygulamaya girerken kullandığınız dijital parolayı yazarak kart bilgisi vermeden alışverişi tamamlayabilirsiniz. Ödeme sırasında taksit, birikmiş bonus kullanımı gibi özelliklerden de anında yararlanma imkanı var.
BonusFlaş yüklü cep telefonu kullanarak GarantiPay ödemesi nasıl yapılır?:

 • En sevdiğiniz e-ticaret firmalarında ödeme yaparken GarantiPay'i seçin. Bazı firmalarda önce cep telefonu veya TCKN girmeniz istenir.
 • BonusFlaş'a otomatik yönlendirildikten sonra çıkan ekranda dilediğiniz kartı ve taksit sayısını seçin.
 • BonusFlaş şifresini girdikten sonra ödemeniz onaylanır. İşleminizin tamamlanması için işlem yaptığınız firmaya otomatik yönlendirilirsiniz. Otomatik yönlendirilmediğiniz durumda firma sitesine dönerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 
Bonus

BonusFlaş İndirip Fırsat Kazanın!

Dijital ödeme sistemlerini kullanarak yapacağınız alışverişlerinizi kazançlı hale getirmek için BonusFlaş uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinden elektronik ödeme sistemlerini kullanmakla kalmayarak, harcamalarınızı kontrol edebilir ve kampanyalarla ilgili birçok kolaylığa hızla erişebilirsiniz.

Uygulama Üzerinden Kolay Ödeme Sistemleri Yönetim

Alışverişlerinizde sürekli yenilenen zengin kampanya fırsatlarından BonusFlaş'la hızlıca yararlanabilirsiniz. Kampanya ayrıcalıklarından yararlanmak için BonusFlaş üzerinden kampanyaların katılım butonlarına tıklamanız yeterli. Ayrıca kampanya detaylarını inceleyebilir, kampanyanın geçerli olduğu iş yerlerini haritadan görüntüleyebilirsiniz. Kart bilgilerini görüntülemeniz ya da yeni nesil ödeme teknolojilerini uygulama üzerinden kullanmanız mümkün. Harcamalarınızı BonusFlaş ile yakından takip ederek bütçenizi kontrol altında tutabilirsiniz. Ekstre tutarınız, aylık harcamanız, kullanılabilir limitiniz, sektörel harcamalarınız veya tek ödeme işlemleriniz için BonusFlaş üzerinden harcama tutarı belirleyebilirsiniz. Bu tutara ulaştığınızda ücretsiz haberdar olursunuz. Bu sayede internet ve fiziki alışverişleriniz için bütçe yönetimi yapmanız çok daha kolay hale gelir. Kampanyalara katılım sağlamak, geçerli oldukları tarihleri ve fırsatları öğrenmek de cabası.

BonusFlaş Ödeme Sistemlerinde Kampanyalara Kolay Katılım

Aylık olarak yeni açılan kampanyaları takip edip katılmanın kolay yolu BonusFlaş uygulamasında! Her ay 300'ün üzerinde kampanyaya katılım şansı elde edebilirsiniz. Ayrıca ayda 7.000 TL'ye varan bonus kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Alışveriş yapmadan önce uygulamaya giriş yapıp almayı ertelediğiniz bir ürün için kampanya bulabilirsiniz. Kampanyalara katılmak için SMS göndermekle uğraşmanıza gerek yok. "Hemen Katıl" özelliği ile alışveriş yaptıkça kazanırsınız.

Giyim, market, alışveriş, akaryakıt, e-ticaret gibi farklı sektörlerde sizin için her ay en ayrıcalıklı işbirlikleri yapılır. Markalarla yapılan işbirlikleri sayesinde geniş sektör yelpazesine sahip kampanyalar kullanıcılara fırsatlar sunar. Sadece ilgili kampanyaya katılıp koşulları sağlayan alışverişleri gerçekleştirmeniz yeterli. Her kampanya özelinde katılım koşulları, alışveriş limitleri, geçerlilik tarihi gibi detaylar farklılaşır. Bu nedenle kampanyadan yararlanmak için bu açıklamaları okumanız önemlidir.

 
Bonus

BonusFlaş ile Kampanyaya Özel Takip Seçeneği

İhtiyacınıza uygun kampanyaların hangisi olduğunu bulmak yüzlerce seçenek arasında zor olabiliyor. BonusFlaş uygulaması "Kampanya Ara" özelliğini kullanarak size özel fırsatları yakalayabilirsiniz. Harita üzerinden kampanyaları görüntüleyip yol tarifi alabilir, harcama yaparken kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.
En sevdiğiniz markaların indirimlerini yakalamak veya kampanyalarına katılmak isterseniz uygulamanın "Favorilerim" özelliğini kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz kampanyaları, markaları favoriye alarak kampanya başladığı zaman haber alacağınız mobil bildirimleri açabilirsiniz.
Katıldığınız kampanyaları takip etmek için uygulamanın "Kampanya Takip" ekranını kullanabilirsiniz. Yapılan alışverişin dahil edildiği kampanya, kaç işlem yapıldığı, kazanılan ödüller gibi farklı bilgiler kampanya takip ekranında yer alır. Ayrıca "Kaçırdığım Kampanyalar" sekmesinden de kaçan fırsatları görüp yeniden başladığında haber almak için favori özelliğini kullanabilirsiniz.
Şimdi siz de BonusFlaş indirip eşsiz bir dünyanın kapılarını aralayın. Güvenli, kolay, hızlı dijital ödeme sistemlerinden yararlanırken kampanyalar sayesinde ayrıcalıklı hissetmenin tadını çıkarın!

HEMEN BAŞVURİNDİR
HEMEN BAŞVURİNDİR
Dünya Mutfaklarından En İyi 10 Geleneksel Yemek
  
Kredi Kartı Limit Arttırma İpuçları
  
Balkon Dekorasyonu Fikirleri
  
Öğrenciler İçin: Tez Yazım Kural ve Önergeleri
  
Son Dakika Bayram Tatili Rehberi: İstanbul'a Yakın Gezilecek Yerler ve Öneriler
  
Genç Girişimcilerin Rehberi: İş Dünyasına Adım Atma Stratejileri
  
Çeyiz Listesi Hazırlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Püf Noktalar
  
Sahurda Neler Yenmeli? Ramazan Ayında Doğru Beslenme Yolları
  
2024 Moda Trendleri: Yılın En Çarpıcı Stil İpuçları
  
Tüketim Alışkanlıklarınıza Göre Hangi Kredi Kartı Seçeneğini Tercih Etmeniz Gerekiyor?
  
Gezi Planlamada Dikkat Etmeniz Gerekenler
  
Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri
  
Kredi Kartlarındaki Güvenlik Kalkanı: CVV Kodu Nedir?
  
Sizi Derinden Etkileyecek Belgesel Önerileri
  
Ev Yenileme Fikirleri: Eskiyi Yeniden Değerlendirme Sanatı
  
Montessori Eğitimi: Çocuk Gelişimine Yolculuk
  
Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: Özel ve Anlamlı Hediyelerle Aşkınızı Kutlayın
  
BonusFlaş ile Hayatınızı Kolaylaştıran İpuçları
  
Su Tasarrufu ve Ekonomi: Bireylerin ve İşletmelerin Cebine Dost Çözümler
  
Bonus ile Kış Tatiline Hazırlık : Valizinizde Neler Olmalı?
  
Akaryakıt İstasyonlarında Yakıt Tasarrufu için İpuçları
  
Gençler için Yurt Dışında Eğitim ve Çalışma Rehberi
  
Türkiye'deki Dijital Platformlar ve Sundukları Hizmetler
  
Yaz Tatili - Popüler Yurt içi Destinasyonları
  
Online Eğitimin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
  
Araç Sahipleri için Yakıt Tasarrufu ve Farklı Yakıt Türleri Nelerdir?
  
Yurtdışı Seyahati Öncesi Yapılması Gerekenler
  
Yaz Tatili Bütçesi Birikim Planı
  
Sosyal Medya ve E-ticaretin Kozmetik Sektörü ile Etkileşimi
  
Gençler İçin Kariyer Planlaması
  
Bavul Hazırlama Rehberi
  
2023 En Popüler Mobil Oyunlar
  
Kredi Kartı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
Kredi Kartı Dolandırıcılığı Nedir, En Sık Kullanılan Yöntemler Nelerdir?
  
Dünyanın En Coşkulu 15 Futbol Ülkesi
  
Bonus Kredi Kartınızla Yapabileceğiniz Online Ödemeler
  
En Sevilen 10 Öğrenci Yemeği
  
Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
DAHA FAZLA GÖSTER
BonusFlaş uygulamanızdan dilediğiniz kampanyaya tek tıkla, SMS göndermekle uğraşmadan anında katılabilirsiniz.
BONUSFLAŞ İLE KAMPANYALARA KATIL
BonusFlaş App StoreBonusFlaş Google Play
BonusFlaş qr
BonusFlaş