BonusFlaş ile Hayatınızı Kolaylaştıran İpuçları

Ortalama okuma süresi: 10-13 dakika

BonusFlaş ile Hayatınızı Kolaylaştıran İpuçları

Yapay zeka ve görüntüleme teknolojilerinin gelişmeleri, birçok alanda yeni dijital çözümleri beraberinde getirdi. Bu yeniliklerden biri olan bankacılık işlemlerinin ve finansal süreçlerin dijitalleşmesi hayatınızı kolaylaştırıyor. Ödeme yöntemleri, bu dijital dönüşümün temel taşlarından biridir. Günümüzde ödeme yöntemlerinin çeşitliliği ve etkili kullanımı, finansal işlemleri kolaylaştırma da ve güvenli bir şekilde yönetme de büyük bir rol oynamaktadır. İnternet alışverişlerinden perakende mağaza ödemelerine kadar ödeme yöntemleri, günlük yaşamımızın önemli bir parçası haline gelmiştir.

E-ticaret ve online bankacılık başta olmak üzere birçok finansal sürecin gelişiminde, online ödeme sistemlerinin yaygınlaşmasının etkisi yadsınamaz. Özellikle de e-ticaretin gelişimi ödeme sistemlerinde dijitalleşme hamleleriyle doğrudan ilişkili alanların başında geliyor. Günümüzde birçok e-ticaret platformu, ödeme sistemlerinin gelişmesi ve hızla büyümesiyle müşterilerine daha etkin bir şekilde hizmet verir hale geldi. Dijital ödeme altyapıları, online cüzdan gibi teknolojilerin gelişimi ve bankacılık sistemleri ile sağlanan entegrasyonlar, müşterilerin ödeme kabiliyetlerini artırırken, aynı zamanda satıcıların tahsilat süreçlerini de güçlendiriyor.

Bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde sunulan hizmetler ile ürün çeşitliliğinin artması da ödeme sistemlerinin gelişimi ile doğru orantılıdır. Kredi kartlarının kullanılabildiği alanların artması ve işlemlerin daha güvenli, hızlı, basit bir şekilde gerçekleştirilmesinde ödeme sistemleri ve yeni ödeme teknolojileri başroldedir.

Garanti BBVA'nın yenilikçi teknolojileri ve trendleri takip eden vizyonunun bir ürünü olan BonusFlaş; ödeme yöntemleri, kart bilgileri (ekstre bilgileri, borç ödeme, limit artırımı vb.) ile kampanyaları tek bir uygulamada kullanıcılarına sunar. BonusFlaş uygulamasının kullanıcılarına sağladığı hız, kolaylık, kontrol ve kazandıran kampanyalar gibi birçok imkan vardır. Dilerseniz bu imkan ve yenilikleri sıralamadan önce kısaca ödeme yöntemlerinin son yıllardaki dijital evrimine bir göz atalım.

Ödeme Yöntemlerinin Gelişim Süreci

Ödemeler, para ya da para yerine geçen bir değerin mal veya hizmetlerle takas edildiği her durumda süreci tamamlayan bir işlemdir. Dönemsel ödemelerin yöntemi ya da aracı farklılık gösterebilir. Dijitalleşme ile birlikte bankacılık sektörünün en önemli ürünü haline gelen banka ve kredi kartları ödemelerin gerçekleştirildiği bir araç halini almıştır. Bu gelişim günümüzde de devam ederken ödeme yöntemleri çeşitlenerek artmaktadır.

Banka ve kredi kartlarının bir ödeme aracı olarak gelişim sürecini incelediğinizde ilk aşama olarak ATM ve POS gibi teknolojik yenilikler karşımıza çıkar. Fiziksel olarak cüzdanlarımıza giren kartlar; fiziksel alışverişlerde kullanılan POS ve para transferleri için kullanılan ATM’ler kanalıyla ödeme aracı olarak kullanılabilir. Dijitalleşmeyle birlikte ödeme altyapıları ve yeni yazılımlar, kartlarımızın yeteneklerini her geçen gün daha da arttırıyor. Bir başka deyişle ödeme yöntemlerinin dijitalleşmesi ve çeşitlenmesi, POS ya da ATM gibi fiziksel cihazlara gerek duymadan kartlarımızla online ödemeler yapabilmemize imkan tanıyor.

Alternatif Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Temassız ve online ödemeler gibi yeni yöntemlerin kullanılabilmesini sağlayan NFC, karekod, dijital cüzdan gibi teknolojilerin varlığı kartlarımızın ödeme yeteneklerini arttırıyor. Böylece, kartlarımıza fiziksel olarak bağımlılığımız azalıyor. Ödeme yöntemlerinin gelişimi sadece kartlar odağında değil; bankacılık ve diğer finansal işlemlerde de birçok yeniliği beraberinde getiriyor.

 
Bonus

Günümüzde yaygın olarak kullanılan online ödeme ya da dijital ödeme olarak nitelendirilen alternatif ödeme yöntemlerinden bazılarını şöyledir;

  • Havale / EFT / FAST,
  • Mail Order ile ödeme,
  • Ödeme altyapıları (3D Secure, MasterPass, Dijital Cüzdanlar)
  • Karekodla Ödeme (OR Kodla Ödeme)
  • Temassız Ödemeler

İnternet bankacılığının yaygınlaşmasıyla birlikte ödemeler bakımından sürece ilk dahil olan yöntemler havale, EFT ve son yıllarda FAST halini almıştır.

Hibrit bir sistem olan mail order ile ödeme anında fiziksel olarak karta ihtiyaç duymadan banka kartları ya da kredi kartı bilgileri üzerinden ödeme yapılabilmesini sağlar. Kart bilgilerinin karşı taraf ile paylaşıldığı bu yöntem sayesinde, fiziksel ya da sanal POS’lar veya ödeme altyapıları üzerinden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hızla gelişen ödeme sistemleri, çok çeşitli şekillerde ödeme ya da tahsilat fırsatı sunar. Banka ya da kredi kartı bilgilerini güvenli ödeme olanağı tanıyan altyapılara girerek ödeme yapabilirsiniz. Satıcılar ya da ödeme alan taraflar da tahsilatlarını bu sistemler üzerinden gerçekleştirebilir. Ödeme sistemlerinin sunduğu imkanlarla oluşturulan tahsilat sayfalarının linkleri, mail, SMS hatta anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden paylaşılarak ödeme yapılabilmesini sağlar.

 
Bonus

Ödeme sistemlerinin gelişimi sayesinde ortaya çıkan bir çözüm olan dijital cüzdanlar, fiziksel olarak kartlara gerek kalmadan kart bilgilerinin güvenli bir şekilde tutulmasını ve ödemelerde kullanılabilmesini sağlar. Dijital cüzdanlar, kart sahipleri ile bankalar dışında üçüncü parti olarak hizmet veren uygulamaların, platformların varlığına ve hayatı kolaylaştıran ödeme çözümleri sunmasına imkan tanır.

Ödeme sistemlerinin sunduğu bir yenilik olan karekod ile ödeme, kart bilgilerinin karekod (QR Kod) teknolojisi ile saklanmasını ve ödemelerde kullanılmasını sağlar. Bir başka ifadeyle, dijitalleşme adımlarıyla birlikte fiziksel olarak varlığına ihtiyaç duymadığınız kartların bilgilerini de saklamaya gerek kalmadan karekod üzerinden kullanılabilen bir teknolojidir.

Karekod adı verilen yazılımın içerisine gizlenen bilgilerin pratik bir şekilde işlendiği karekod ile ödeme yöntemi, ödemelerin ve tahsilatların birkaç saniye içerisinde pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Karekodla ödeme ya da tahsilat işlemlerinde, QR kodlarını üreten ve okuyan bir cep telefonu ile sanal veya fiziksel pos makineleri gibi mobil cihazlar yeterlidir.

Yeni nesil ödeme yöntemleri ya da alternatif ödeme sistemleri olarak nitelendirilen temassız ödemeler, günümüzde gelişimini sürdüren ve farklı şekillerde karşımıza çıkabilen çözümlerdir. Temassız ödeme yöntemleri, cep telefonlarının NFC (Near Fiedl Comunication - Yakın Alan İletişimi) özelliklerinden faydalanılarak geliştirilir.

Giderek yaygınlaşan alternatif ödeme yöntemlerinde, mobil bankacılık uygulamalarının yanı sıra ödeme sistemleri, dijital cüzdanlar gibi üçüncü parti uygulamalar da sürece dahil olabilir. Temassız ödemelerini, kart bilgilerinizi tanımladığınız mobil bankacılık uygulamaları ya da yetkilendirdiğiniz üçüncü parti çözümler üzerinden NFC gibi özelliklere sahip olan mobil cihazlar, sanal ya da fiziksel POS’lar vasıtası ile gerçekleştirebilirsiniz.

BonusFlaş ile Mobil Ödeme Yöntemleri ve Dijital Çözümler Tek Uygulamada

Türkiye’nin bankacılık teknolojilerinde öncü bankası Garanti BBVA tarafından geliştirilen BonusFlaş, mobil ödemeler ve dijital bankacılığın kapılarını sizin için ardına kadar açar. Günümüzde yaygın olarak kullanılan alternatif ödeme yöntemleri olan online ve mobil ödemeleri, dijital cüzdan, karekod (QR Kod) ödeme veya temassız ödemeler gibi hizmetleri BonusFlaş ile gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA BonusFlaş ile yeni nesil ödeme yöntemlerinin yanı sıra hayatınızı kolaylaştıracak birçok online bankacılık çözümlerinden de faydalanabilirsiniz. BonusFlaş ile ödemelerinizi güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlayan çözümlerden yararlanabilirsiniz. BonusFlaş ile online ya da mağazalardan fiziksel alışverişlerinizde Bonus kartlarınızı cüzdanınızdan çıkarmaya gerek kalmadan saniyeler içerisinde ödeme yapabilirsiniz.

BonusFlaş ile Mobil Ödeme: BonusFlaş ile mağazalardan fiziksel gerçekleştirdiğiniz alışverişlerde temassız mobil ödeme çözümlerini kullanabilirsiniz. Her geçen gün yaygınlaşan mobil temassız ödeme hizmetinden faydalanabilmeniz için NFC özelliği bulunan ve BonusFlaş uygulamasının yüklü olduğu cep telefonunuzun yanınızda olması yeterlidir.

NFC özelliğini aktif ettikten ve BonusFlaş uygulamasını varsayılan ödeme yöntemi olarak belirledikten sonra temassız ödeme alabilen sanal ya da fiziksel POS cihazlarına telefonunuzu birkaç cm kadar yaklaştırarak ödemelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. BonusFlaş uygulamanıza tanımladığınız Bonus kredi kartlarından herhangi bir tanesini temassız ödemeleriniz için varsayılan ödeme yöntemi olarak belirleyebilirsiniz.

BonusFlaş ile QR ile Ödeme: BonusFlaş uygulamasının ödeme çözümlerinden biri olan QR (Karekod) ile ödeme yönteminde hızlı, güvenli ve kolay ödemenin keyfini çıkarabilirsiniz. Alışverişlerinizi tamamladıktan sonra ödeme alanında POS cihazlarının ürettiği QR kodu, BonusFlaş uygulamasını ve cep telefonunuzun kamera özelliğini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. BonusFlaş uygulamanızla okutacağınız QR kodu galerideki görsellerden seçerek de ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz. Üstelik BonusFlaş QR ile ödeme seçeneğinden faydalanırken kartlarınızda biriken bonusları kullanabilir ya da ödeme işleminizi taksitlendirebilirsiniz.

GarantiPay ile ödeme: Garanti BBVA'nın sunduğu yenilikçi çözümlerden biri olan GarantiPay özelliği de BonusFlaş'lıların yararlanabileceği ayrıcalıklı hizmetler arasında yer alır. GarantiPay ile ödeme yapabilmek için internet üzerinden alışveriş yaptığınız e-ticaret platformu ya da tahsilat uygulamalarından GarantiPay bölümünü seçmeniz yeterlidir. GarantiPay özelliğini seçtikten sonra otomatik olarak telefonunuzda yüklü olan BonusFlaş uygulamasına yönlendirilirsiniz. Bu sayede e-ticaret platformları ya da online ekranlarından ödeme yaparken kart bilgilerinizi paylaşmanıza gerek kalmaz. Online ödemelerinizi hızlı, daha güvenli ve pratik hale getirmenize yardımcı olan BonusFlaş, harcamalarınızı taksitlendirme ya da biriken bonuslar ile ödeme kolaylığı da sağlar.

BonusFlaş ile Size Özel Kampanyaları Kaçırmayın

BonusFlaş ile ödeme yöntemlerinizi çeşitlendirirken her ay yenilenen yüzlerce kampanyaya katılarak alışverişlerinizi kazançlı hale getirebilirsiniz. Garanti BBVA'nın geniş işbirliği ağı sayesinde alışverişlerinizi ve harcamalarınızı yapmadan önce kampanya aramaktan kurtulursunuz. BonusFlaş kullanıcılarına özel olarak hazırlanan kampanyaları kolayca takip edebilir, dilediğiniz kampanyaya katılabilir, katıldığınız kampanyaları rahatlıkla takip edebilirsiniz.

BonusFlaş uygulaması ile her ay düzenlenen market, giyim, elektronik, akaryakıt gibi çeşitli sektörlerdeki 300’den fazla kampanyaya katılarak 7.000 TL’ye varan bonus kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

BonusFlaş'ın kampanyalar alanında kullanıcılarına sunduğu 'Favorile' özelliği ile ilginizi çeken kampanyaları takip listenize ekleyebilirsiniz. Favorile özelliği sayesinde BonusFlaş uygulaması kullanıcılarına özel fırsatları ve kampanyalara dair tüm detayları takip edebilirsiniz. Kampanya takip ekranı ile de katıldığınız kampanyaların seyrini, kazandığınız veya kazanabileceğiniz bonusları anlık olarak takip edebilirsiniz. Dilerseniz ‘Kampanya Ara’ bölümünden güncel ve geçmiş tüm kampanyalara da erişebilirsiniz.

Alternatif Ödeme Yöntemleri ile BonusFlaş Ayrıcalıkları Sizi Bekliyor

Ödeme yöntemlerinizi çeşitlendirdiğiniz ve güncel kampanyalara katılabildiğiniz BonusFlaş ile tüm Garanti BBVA kredi kartlarınızı, harcamalarınızı, ekstrelerinizi detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca BonusFlaş uygulaması üzerinden Garanti BBVA hesaplarınızdan kart borçlarını ödeyebilir, limit artışı başvurusu yapabilir, nakit avans ya da taksitli nakit avans ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

BonusFlaş ödemeler bölümünden alternatif ödeme araçlarını kullanabilmenin yanı sıra fatura/vergi ödemelerinizi, diğer banka kartı ödemelerinizi, yurtdışı para transferlerini ve İstanbul Kart bakiye yüklemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Anında ödemelere ilave olarak otomatik ödeme talimatlarınızı da verebilirsiniz. ‘Bana Özel’ menüsü ile de size özel ayrıcalıklı tekliflere, harcama kontrol özelliğine erişebilir ve dijital platformlardaki ödeme talimatlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Siz de tüm ödemelerinizi güvenli, hızlı ve yeni nesil çözümlerden yararlanarak yapmak için hemen BonusFlaş uygulamasını indirerek, Garanti BBVA Bonus dünyasını keşfedebilir ve Bonus ödeme yöntemleri gibi fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

HEMEN BAŞVURİNDİR
HEMEN BAŞVURİNDİR
ASMR Nedir? ASMR Neden Popüler?
  
Bayram Alışverişinde En Çok Satın Alınan Ürünler
  
Üniversitede Bölüm Değiştirme Nasıl ve Ne Zaman Yapılmalı?
  
Yurt dışı Alışverişlerinizde Kredi Kartı Kullanım Rehberi: Yurt dışında Kredi Kartınıza Dair Dikkat Etmeniz Gerekenler
  
Yaz Güzellik Sırları: Cilt Bakımı ve Güneşten Korunma İpuçları
  
Vizesiz Ülkelerde Ekonomik Gezmenin İpuçları
  
Kredi Kartı Nakit Avans Nedir? Hangi Kredi Kartı Nakit Çekim Fırsatı Sunar?
  
Podcast Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Podcast Önerileri
  
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu: Fonksiyonellik ve Şıklık
  
Sosyal Medyada Güvenli Seyahat: Gençler için İnternet Tehlikeleri ve Önlemler
  
Dünya Mutfaklarından En İyi 10 Geleneksel Yemek
  
Kredi Kartı Limit Arttırma İpuçları
  
Balkon Dekorasyonu Fikirleri
  
Öğrenciler İçin: Tez Yazım Kural ve Önergeleri
  
Son Dakika Bayram Tatili Rehberi: İstanbul'a Yakın Gezilecek Yerler ve Öneriler
  
Genç Girişimcilerin Rehberi: İş Dünyasına Adım Atma Stratejileri
  
Çeyiz Listesi Hazırlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Püf Noktalar
  
Sahurda Neler Yenmeli? Ramazan Ayında Doğru Beslenme Yolları
  
2024 Moda Trendleri: Yılın En Çarpıcı Stil İpuçları
  
Tüketim Alışkanlıklarınıza Göre Hangi Kredi Kartı Seçeneğini Tercih Etmeniz Gerekiyor?
  
Gezi Planlamada Dikkat Etmeniz Gerekenler
  
Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri
  
Kredi Kartlarındaki Güvenlik Kalkanı: CVV Kodu Nedir?
  
Sizi Derinden Etkileyecek Belgesel Önerileri
  
Ev Yenileme Fikirleri: Eskiyi Yeniden Değerlendirme Sanatı
  
Montessori Eğitimi: Çocuk Gelişimine Yolculuk
  
Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: Özel ve Anlamlı Hediyelerle Aşkınızı Kutlayın
  
Su Tasarrufu ve Ekonomi: Bireylerin ve İşletmelerin Cebine Dost Çözümler
  
Dijital Ödeme Sistemleri ve Kazandıran Kampanyalar
  
Bonus ile Kış Tatiline Hazırlık : Valizinizde Neler Olmalı?
  
Akaryakıt İstasyonlarında Yakıt Tasarrufu için İpuçları
  
Gençler için Yurt Dışında Eğitim ve Çalışma Rehberi
  
Türkiye'deki Dijital Platformlar ve Sundukları Hizmetler
  
Yaz Tatili - Popüler Yurt içi Destinasyonları
  
Online Eğitimin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
  
Araç Sahipleri için Yakıt Tasarrufu ve Farklı Yakıt Türleri Nelerdir?
  
Yurtdışı Seyahati Öncesi Yapılması Gerekenler
  
Yaz Tatili Bütçesi Birikim Planı
  
Sosyal Medya ve E-ticaretin Kozmetik Sektörü ile Etkileşimi
  
Gençler İçin Kariyer Planlaması
  
Bavul Hazırlama Rehberi
  
2023 En Popüler Mobil Oyunlar
  
Kredi Kartı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
Kredi Kartı Dolandırıcılığı Nedir, En Sık Kullanılan Yöntemler Nelerdir?
  
Dünyanın En Coşkulu 15 Futbol Ülkesi
  
Bonus Kredi Kartınızla Yapabileceğiniz Online Ödemeler
  
En Sevilen 10 Öğrenci Yemeği
  
Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
DAHA FAZLA GÖSTER
BonusFlaş uygulamanızdan dilediğiniz kampanyaya tek tıkla, SMS göndermekle uğraşmadan anında katılabilirsiniz.
BONUSFLAŞ İLE KAMPANYALARA KATIL
BonusFlaş App StoreBonusFlaş Google Play
BonusFlaş qr
BonusFlaş