Bonus ile Kış Tatiline Hazırlık : Valizinizde Neler Olmalı?

Kış tatilinde valiz hazırlarken Bonus Kart avantajlarından faydalanarak seyahatinizi planlamak ve valiz hazırlama ipuçlarını keşfedin, tatilinizin her anını özenle planlayın.

Ortalama okuma süresi: 10-12 dakika

Bonus ile Kış Tatiline Hazırlık : Valizinizde Neler Olmalı?

Yazın incecik şortlar, tişört ve mayolarla valiz hazırlamak son derece kolaydır. İhtiyacınız olan tüm kıyafetleri yanınıza alsanız bile valizinizi rahatlıkla kapatabilirsiniz. Kışlık valiz hazırlamak ise doğru seçimler yapılmadığında yaz valizi hazırlamaktan çok daha karmaşık ve zorlayıcı olabilir. Kaz tüyü kabanlar, şişme anorak montlar ve kalın, yünlü kazaklar büyük boy valizlerde bile oldukça fazla alan kaplar. Bembeyaz karlar içerisinde yapılacak kış sporları, uzun yürüyüşler son derece keyifli olsa da hava şartlarına uygun kıyafetler ile ihtiyaç duyulan spor ekipmanlarını valize derli toplu koyabilmek pek çok insan için büyük bir stres kaynağıdır. Valizin başında geçirilen saatler sonunda, tatilde giymek istediğiniz kazaklardan birkaçını evde bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Bazen de tek valize sığamayacağınızı kabullenerek, birkaç günlük tatile boy boy valizlerle gidip otel odasında büyük bir bavul karmaşası yaşayabilirsiniz. Ancak kış tatili öncesinde yapacağınız doğru planlama ile tek bir valize tüm ihtiyaçlarınızı kolaylıkla sığdırabilirsiniz. Haydi gelin, valiz hazırlama teknikleri ile işinizi kolaylaştıracak ipuçlarına birlikte göz atalım!

 
Bonus

Kış Valizinin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Kışlık valiz hazırlama öncesinde yanınıza neler almanız gerektiğine bir türlü karar veremiyor musunuz? “Kış valizi nasıl hazırlanabilir?” sorusunun yanıtı sizin için karmaşıksa, giysilerinizi valize nasıl sığdırabileceğinizi düşünüyor ama içinden bir türlü çıkamıyorsanız, aşağıdaki adımlara uyarak her ihtiyacınızı yanınızda götürebilirsiniz.

Kış Tatiliniz İçin Hava Durumuna Uygun Kıyafetler Seçin

Kışlık valiz hazırlama denilince akıllara her zaman snowboard ve kayak malzemeleri gelir. Kış mevsiminde olduğunuza aldanıp beyaz snowboard kıyafetinizi, beyaz yün kalpağınızı yanınıza almayı planlıyor olabilirsiniz ama öncesinde hava durumunu kontrol etmeyi unutmayın. Son yıllarda kış aylarında sıcaklıklar genel olarak mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyrediyor. Yalnız Türkiye’de değil tüm Dünya’da mevsim değerlerinin oldukça üzerinde sıcaklıklar kaydediliyor. Kayak merkezlerinin de bu durumdan etkilenip kapandığı biliniyor. Buna karşılık uzun, sağanak şeklinde yağışlar görülebiliyor. Bu nedenle kışlık bavul hazırlama öncesi, mevsim değerlerinin küresel ısınmanın etkisiyle artık eskisi gibi olmadığını, değiştiğini göz önüne alarak hava durumunu kontrol edin.
Gideceğiniz yerde hava kaç derece olacak, yağmur ya da kar yağacak mı? Yolda hava nasıl olacak? Bu sorulara cevap verdikten sonra kayak montunuzun size sadece bir yük olacağını anlayabilir; yağmurluğunuzu ve yağmur çizmelerinizi yanınıza almayı düşünebilirsiniz. Kayak yapmak için gidiyorsanız otelden de hava durumuna ilişkin ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Kar varsa, yoğun yağış bekleniyorsa kar kıyafetlerinin yoğunlukta olduğu bir valiz hazırlayabilirsiniz. Ancak kar yoksa ve hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerindeyse, tatilde yapacağınız uzun doğa yürüyüşlerine uygun kıyafet tercihleriniz ile valizini organize edebilirsiniz.

 
Bonus

Her Güne Bir Kış Tatili Kombini

Tatilde unutulan kıyafet ve ekipmanlar yüzünden zor durumda kalmak istemiyorsanız, kış tatili valizinizi hazırlarken bir kontrol listesi hazırlayın. Ne kadar her şeyi yanınıza aldığınızı düşünseniz de mutlaka unutulmuş bir şeyler olabilir. Liste yaparken gün gün ne giyeceğinizi planlayabilirsiniz. Örneğin; tatilin birinci günü yün içlik, kot pantolon, kırmızı kazak, siyah kaban, siyah şal ile bir çift yün çorap. Bu birinci gün kombinini, katlayıp bez bir torbaya koyup valize bu şekilde yerleştirebilirsiniz. Beş günlük tatil için beş bez torbaya tüm kombinleri yerleştirebilirsiniz. Bu yöntem hem bir şeyleri evde unutmanızın önüne geçer hem de tatilde sizi neyle neyi kombinlesem derdinden kurtarır. Böylelikle yanınıza tatil boyunca hiç giymeyeceğiniz gereksiz kıyafetleri almazsınız. Otelinizde valizinizi açtığınızda tüm kıyafetlerin bir karmaşa içinde önünüzde durmasındansa düzenli bir şekilde her kombinin bir bölümde olması işinizi kolaylaştıracaktır.
Kışlık valiz hazırlama sırasında kıyafetleri valizinize sığdırmakta zorlanıyorsanız kazak ve montların katlama stillerine ilişkin internetteki videoları izleyip buna göre katlama yaparak kıyafetinizin valizinizde kapladığı alanı azaltabilirsiniz.

Kış Tatili Aktivitelerine Uygun Snowboard ve Kayak Kıyafetleri

Kar tatillerinde, şehirde kar yağdığında giydiğiniz kıyafetler sizi sıcak tutmaya yetmez. Çünkü bu bölgelerde soğuk daha fazla hissedilir. Tatilde kış sporları yapılacaksa açık havada çok daha fazla zaman geçirilir. Bu nedenle terletmeyen, termal kıyafetler tercih edilmelidir. Kar, kayak, snowboard kıyafetleri kış sporları yapacaksanız ihtiyaç duyacağınız temel giysilerdir.
Rahat hareket etmenizi sağlayacak korunaklı bir kayak montu olmazsa olmazlardandır. Kışlık valiz hazırlama öncesinde tatil boyunca sizi sıcak tutacak içlikler satın alabilirsiniz. Alt ve üst olmak üzere iki parçadan oluşan termal içlikler vücut sıcaklığını koruyan ve terletmeyen ürünlerdir. Ayrıca yün tabanlı termal çoraplardan da valizinize birkaç çift koyarak tatil boyunca ayaklarınızı soğuktan koruyabilirsiniz. Bunun dışında atkı, bere, eldiven ile kulaklarınızı soğuktan koruyacak kulaklıklar kış tatilinde valize konması gereken parçalar arasında yer alır. Snowboard, kar kıyafetleri rüzgar ve soğuğa karşı diğer kışlık kıyafetlerden daha çok koruyarak hareket özgürlüğü sunar. Kış sporları yapacak kişiler için doğru parçaları giymek hayati önem taşır.

Kış Tatilinizde Sizi Isıtacak Sıcak Su Torbası ve Termos Bardak

Kış tatilinde pek çok otelde dışarıda yiyecek ve içecek servisi yapılır. Ancak yine de bir termos bardak alarak dışarıda sıcak içeceğinizin keyfine varabilirsiniz. Özellikle uzun yürüyüşler yapmayı düşünüyorsanız yanınızda bir termos kahve ya da çay bulunması yürüyüş keyfinizi ikiye katlayacaktır. Sıcak su torbası ise dışarıdaki buz gibi havadan kapalı alana girdiğinizde kolaylıkla ısınmanıza yardımcı olur. Kışlık valiz hazırlama sırasında pek akıllara gelmeyen termos ve sıcak su torbası gibi ihtiyaçlar daha sıcak bir tatil geçirmenize yardımcı olacaktır.

Her Mevsime Uygun Joker Parçalar Valizde Olmalı

Hava çok soğuk ve tüm tatil boyunca lapa lapa kar yağacak. Siz de yanınıza buna göre en kalın kıyafetlerinizi aldınız. Ancak otelin içi çok sıcak ve siz yanınıza pijamalarınızdan başka ince kıyafetler almadınız. Bu oldukça can sıkıcı durumu yaşamamak için otellerin her zaman sıcak olduğunu hatırlayıp yanınıza ince sweatshirt, tişört gibi üstler ve sizi bunaltmayacak bir eşofman takımı alabilirsiniz. Düz renk tişörtler tüm kombinlerle rahatlıkla kullanılabilir.

 
Bonus

Kış Tatilinde Yapacağınız Aktivitelere Uygun Giysi ve Ekipmanlar

Valizine koymayı ihmal etmemeniz gereken şeylerden bir diğeri ise tatilde yapacağınız aktivitelere uygun giysi ve ekipmanlar. Kış tatili yaparken genelde unutulan ekipmanlardan biri sırt çantasıdır. Sırt çantaları, karda uzun yürüyüşler yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz telefon, su, fener gibi önemli ihtiyaçlarınızı koymak için kullanılır.
Otelin aktivitelerini önceden inceleyerek aktivitelere uygun bir valiz hazırlamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin; otelin kapalı havuzu ve saunası var mı? Otelde havuza girecekseniz mayo ya da bikininizi yazlıklarınızın arasından çıkarıp kış bavulunuza koymanız gerekebilir. Kayak yapmaya gidiyorsanız valizinizin içeriği de kayağa uygun giysilerden oluşmalıdır. İlk kez kayak yapmaya gidiyorsanız kayak yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz kıyafetler ile ilgili bir araştırma yapmalı ve valizinize buna göre giysiler koymalısınız.
Büyük otellerde gece eğlenceleri de olur. Animasyon gösterileri, konserler, dans geceleri eğlenceli bir tatilin olmazsa olmazlarıdır. Gece eğlencelerine uygun şık parçaları da yanınızda götürebilirsiniz. Tatilde trekking yapmayı düşünüyorsanız bunun için uygun ayakkabıyla valizde çok büyük bir yer işgal etmeyecek ince bir yağmurluğu da yanınızda götürebilirsiniz.

Kış Tatilinde Kişisel Bakım

Tatilde de evdeki bakım rutinlerinize devam etmek; temiz ve güzel görünmek için kişisel bakım ihtiyaçlarınızı da yanınızda götürmeyi unutmamalısınız. Diş fırçası ve macunu dışında, her zaman kullandığınız şampuanınızı ve saç bakım kreminizi küçük seyahat kaplarına koyarak yanınızda götürebilirsiniz. Ayrıca gece-gündüz kremi, güneş kremi, göz altı kremi gibi ürünler ile kozmetik malzemelerinizi de yanınızda almalısınız. Kremleri de kozmetik marketlerde satılan seyahat boy krem kaplarına koyarak yanınızda götürebilirsiniz. Ayrıca tıraş malzemeleri, tıraş makinesi gibi ürünler de eğer tatilde ihtiyaç duyulacaksa küçük bir çanta içinde valize konabilir. Bunun dışında; pek çok otelde saç kurutma makinesi bulunur ancak bu kurutma makineleri fön için yeterli güçte olmaz. Otelde kuaföre gitmeyecekseniz yanınızda saç düzleştiricisi ve maşa gibi saç şekillendirici ürünlerinizi de götürebilirsiniz.

Kış Tatilinde Cildinizi Soğuk Hava Şartlarından Koruyacak Nemlendiriciler

Kışlık valiz hazırlama işini yaparken soğuk hava şartlarının cildiniz üzerindeki etkilerini de düşünmelisiniz. Kış tatilinde en çok ihtiyaç duyacağınız şeylerden bir tanesi de karlı havadan, soğuk rüzgarlardan cildinizi koruyacak nemlendiricilerdir. Soğuk hava cildin kurumasına, cilt üzerinde çatlaklar oluşmasına neden olabilir. Yüzünüze, ellerinize nemlendirici sürerek cildinizi koruyabilirsiniz. Dudaklar, hava değişiminden ve soğuk havadan zarar görerek çatlayabilir. Dudak nemlendiricinizi açık havaya çıkmadan sürerek dudaklarınızın çatlamasını engelleyebilirsiniz.

Kış Tatilinde İhtiyaç Duyacağınız Teknolojik İhtiyaçlar

Gecenin bir vakti, şehirden uzaktaki otelde telefonunuza uygun şarj aleti aramak istemiyorsanız tatile çıkmadan önce yapacağınız kontrol listesine şarj aleti ile diğer teknolojik ihtiyaçlarınızı ekleyebilirsiniz. Şarj aletleri, kulaklık, kameralar, yedek hafıza kartları, akıllı saat ve kamera gibi teknolojik ihtiyaçların hepsini bir çanta içinde valizinize yerleştirebilirsiniz.

Bonus ile Kış Tatiline Hazırlanın

Kışlık valiz hazırlama öncesinde sizin ve ailenizin ihtiyaç duyabileceği tüm kıyafet ve ekipmana Bonus fırsatları ile kolaylıkla sahip olabilirsiniz.
Kışlık valiz hazırlama öncesinde sizin ve ailenizin ihtiyaç duyabileceği tüm kıyafet ve ekipmana Bonus fırsatları ile kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Türkiye'nin taksiti bol kartı Bonus'la alışverişlerinizi yaparken ayda 7.000 TL'ye varan bonus kazanma şansı yakalayabilirsiniz!

HEMEN BAŞVURİNDİR
HEMEN BAŞVURİNDİR
ASMR Nedir? ASMR Neden Popüler?
  
Bayram Alışverişinde En Çok Satın Alınan Ürünler
  
Üniversitede Bölüm Değiştirme Nasıl ve Ne Zaman Yapılmalı?
  
Yurt dışı Alışverişlerinizde Kredi Kartı Kullanım Rehberi: Yurt dışında Kredi Kartınıza Dair Dikkat Etmeniz Gerekenler
  
Yaz Güzellik Sırları: Cilt Bakımı ve Güneşten Korunma İpuçları
  
Vizesiz Ülkelerde Ekonomik Gezmenin İpuçları
  
Kredi Kartı Nakit Avans Nedir? Hangi Kredi Kartı Nakit Çekim Fırsatı Sunar?
  
Podcast Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Podcast Önerileri
  
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu: Fonksiyonellik ve Şıklık
  
Sosyal Medyada Güvenli Seyahat: Gençler için İnternet Tehlikeleri ve Önlemler
  
Dünya Mutfaklarından En İyi 10 Geleneksel Yemek
  
Kredi Kartı Limit Arttırma İpuçları
  
Balkon Dekorasyonu Fikirleri
  
Öğrenciler İçin: Tez Yazım Kural ve Önergeleri
  
Son Dakika Bayram Tatili Rehberi: İstanbul'a Yakın Gezilecek Yerler ve Öneriler
  
Genç Girişimcilerin Rehberi: İş Dünyasına Adım Atma Stratejileri
  
Çeyiz Listesi Hazırlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Püf Noktalar
  
Sahurda Neler Yenmeli? Ramazan Ayında Doğru Beslenme Yolları
  
2024 Moda Trendleri: Yılın En Çarpıcı Stil İpuçları
  
Tüketim Alışkanlıklarınıza Göre Hangi Kredi Kartı Seçeneğini Tercih Etmeniz Gerekiyor?
  
Gezi Planlamada Dikkat Etmeniz Gerekenler
  
Yaratıcı Ev Dekorasyon Fikirleri
  
Kredi Kartlarındaki Güvenlik Kalkanı: CVV Kodu Nedir?
  
Sizi Derinden Etkileyecek Belgesel Önerileri
  
Ev Yenileme Fikirleri: Eskiyi Yeniden Değerlendirme Sanatı
  
Montessori Eğitimi: Çocuk Gelişimine Yolculuk
  
Sevgililer Günü Hediye Fikirleri: Özel ve Anlamlı Hediyelerle Aşkınızı Kutlayın
  
BonusFlaş ile Hayatınızı Kolaylaştıran İpuçları
  
Su Tasarrufu ve Ekonomi: Bireylerin ve İşletmelerin Cebine Dost Çözümler
  
Dijital Ödeme Sistemleri ve Kazandıran Kampanyalar
  
Akaryakıt İstasyonlarında Yakıt Tasarrufu için İpuçları
  
Gençler için Yurt Dışında Eğitim ve Çalışma Rehberi
  
Türkiye'deki Dijital Platformlar ve Sundukları Hizmetler
  
Yaz Tatili - Popüler Yurt içi Destinasyonları
  
Online Eğitimin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
  
Araç Sahipleri için Yakıt Tasarrufu ve Farklı Yakıt Türleri Nelerdir?
  
Yurtdışı Seyahati Öncesi Yapılması Gerekenler
  
Yaz Tatili Bütçesi Birikim Planı
  
Sosyal Medya ve E-ticaretin Kozmetik Sektörü ile Etkileşimi
  
Gençler İçin Kariyer Planlaması
  
Bavul Hazırlama Rehberi
  
2023 En Popüler Mobil Oyunlar
  
Kredi Kartı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
Kredi Kartı Dolandırıcılığı Nedir, En Sık Kullanılan Yöntemler Nelerdir?
  
Dünyanın En Coşkulu 15 Futbol Ülkesi
  
Bonus Kredi Kartınızla Yapabileceğiniz Online Ödemeler
  
En Sevilen 10 Öğrenci Yemeği
  
Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  
DAHA FAZLA GÖSTER
BonusFlaş uygulamanızdan dilediğiniz kampanyaya tek tıkla, SMS göndermekle uğraşmadan anında katılabilirsiniz.
BONUSFLAŞ İLE KAMPANYALARA KATIL
BonusFlaş App StoreBonusFlaş Google Play
BonusFlaş qr
BonusFlaş